بروکسل هم چنان در بالاترین وضعیت هشدار امنیتی است

بروکسل هم چنان در بالاترین وضعیت هشدار امنیتی است
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هشدار امنیتی در پایتخت بلژیک به دلیل آنچه «تهدیدهای جدی و قریب الوقوع» اعلام شده همچنان تا یک هفته دیگر در «سطح چهار» باقی خواهد ماند.

آگهی

«سطح چهار» که بالاترین حد وضعیت هشدار امنیتی در بلژیک است، روز سه شنبه برای چهارمین روز متوالی در بروکسل، پایتخت این کشور ادامه یافت.

بسیاری از شهروندان بلژیکی از ادامه این وضع راضی نیستند. یکی از اهالی بروکسل می گوید: «زندگی در چنین شرایطی واقعا دشوار است. من در عمر ۵۶ ساله خود هرگز چنین وضعیتی ندیده بودم.»

دیگری می گوید: «تروریست ها به آنچه می خواستند رسیدند. آنها می خواستند که ما همیشه در هراس باشیم و همین طور هم شد. به نظر من آنها برنده شدند.»

هشدار امنیتی در پایتخت بلژیک به دلیل آنچه «تهدیدهای جدی و قریب الوقوع» اعلام شده همچنان تا یک هفته دیگر در «سطح چهار» باقی خواهد ماند و دوشنبه سی ام نوامبر باردیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

شارل میشل نخست وزیر بلژیک روز دوشنبه با اعلام این خبر تاکید کرده بود برای دیگر شهرهای بلژیک هشدار امنیتی در سطح سه به اجرا گذاشته خواهد شد که به معنای وجود تهدید «ممکن و محتمل» است.

قرار است مدارس و ایستگاه های مترو بروکسل که در حال حاضر به دلیل وضعیت فوق العاده تعطیل هستند، از روز چهارشنبه به تدریج بازگشایی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

حاشیه‌های تبعیض در پوشش زنان ورزشکار؛ رئیس فدراسیون ناشنوایان ایران برکنار شد