Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جداسازی مهاجران سوری و غیرسوری در جزیره لزبوس یونان

جداسازی مهاجران سوری و غیرسوری در جزیره لزبوس یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جزیره یونانی لزبوس، یکی از اولین مکانهایی است که پناهجویان سوری و مهاجران دیگر کشورها از یکدیگر تفکیک شده و در دو اردوگاه جداگانه اسکان داده می شوند

آگهی

جزیره یونانی لزبوس، یکی از اولین مکانهایی است که پناهجویان سوری و مهاجران دیگر کشورها از یکدیگر تفکیک شده و در دو اردوگاه جداگانه اسکان داده می شوند. اردوگاه موریا با مدیریت پلیس برای مهاجران غیرسوری و اردوگاه کاراتیپه با مدیریت شهرداری موتیلنه برای مهاجران اهل سوریه در نظر گرفته شده است.

بر خلاف شهرداری، به نظر می رسد پلیس فاقد دانش و مهارت لازم برای مدیریت ورود روزافزون مهاجران است.

در اردوگاه موریا که توسط پلیس اداره می شود، روزانه همه تازه واردان غیرسوری، خارج از اردوگاه در صفی طولانی در انتظار می ایستند تا ثبت نام شده و شماره ای برای ورود کسب کنند. برای مهاجران پس از پر کردن فرم های ضروری، یک محدودیت زمانی برای ترک این کشور نیز تعیین می شود تا در مدت کوتاهی اردوگاه را ترک کنند. اما تا آن زمان، نمی توان آنها را به علت ورود غیرقانونی دستگیر کرد. در این اردوگاه هیچ امکاناتی برای اسکان مهاجران در نظر گرفته نشده، حتی جایی برای خوابیدن؛ و این سازمانهای غیردولتی هستند که با فعالیتهای بشردوستانه شان مایحتاج آنها را تامین می کنند.

ماریا سیمون، از کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید: «ما حتی برنامه ایی برای گردهم آوردن اعضای خانواده ها داریم. از طریق این برنامه، به جستجوی اعضای خانواده ها می پردازیم یعنی افرادی که در مسیر مهاجرت به یونان و یا به دلیل شکستن کشتی ها، گم شده اند.»

هر روز ظهر، کمکهای انسان دوستانه از راه می رسید و داوطلبان باید مطمئن شوند که کمکهای لازم و مواد غذایی به دست پناهندگان رسیده است اما تعداد کارکنان در مقایسه با شمار رو به افزایش مهاجران، کافی نیست.

خبرنگار یورونیوز در لزبوس می گوید: «صدها پناهجوی عراقی و افغان در صف در انتظار دریافت قطره ای از کمکهای انسان دوستانه هستند. میزان این کمکها معمولا بسیار کم است اما با توجه به آنچه تاکنون بر مهاجران گذشته است، این مقدار کمک نیز می تواند برای زندگی آنها حیاتی باشد.»

اما در اردوگاه کارا تیپه، وضعیت کاملا متفاوت است. این اردوگاه در چند کیلومتری بندر قدیمی شهر موتیلنه قرار دارد و توسط شهرداری موتیلنه اداره می شود. اردوگاهی که حتی با وجود از راه رسیدن شمار زیادی تازه وارد، همچنان آرام است. روند ثبت نام بسرعت انجام می شود و تازه واردان بسرعت در چادرهای آژانس پناهندگان سازمان ملل اسکان می یابند. برای اقامت پناهجویان در این اردوگاه نیز محدودیت زمانی وجود ندارد.

این اردوگاه ظرفیت پذیرش ۲۰۰۰ نفر را دارد و در حال حاضر تنها ۵۰۰ نفر در آن اقامت دارند و این یکی از دلایل آرام بودن ان است.

استاوروس میروگیانیس (Stavros Myrogiannis)، مدیر این اردوگاه می گوید: «اکنون، آنها به ما نیاز دارند. امروز آنها گرفتار این مشکلند و فردا ممکن است ما دچار آن شویم. اما ما این را هم نمی گوییم. آنچه می گوییم این است که این مسافران میهمان هستند و ما باید مراقب آنها باشیم.»

مدیر این اردوگاه حتی حاضر نیست آنها را مهاجر، پناهجو یا خارجی صدا بزند و همواره از کلمه میهمان استفاده می کند. از نظر او لزبوس، توقفگاهی است که این مسافران باید در آن دوباره تجدید نیرو کنند تا بتوانند به سفرشان ادامه دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند