ادعای دوباره داعش درباره حمله به هواپیمای روسی در مصر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادعای دوباره داعش درباره حمله به هواپیمای روسی در مصر

گروه داعش که پیشتر مسئولیت حمله به یک هواپیمای مسافربری روسی را پذیرفته بود، روز چهارشنبه با انتشار یک پیام صوتی در توییتر اعلام کرد «ما مجبور به نشان دادن شواهد این حمله نیستیم.»

رئیس جمهوری مصر پیشتر این ادعای گروه موسوم به دولت اسلامی را نادرست و “تبلیغات” خوانده بود. کارشناسان می گویند هدف قراردادن هواپیمایی در ارتفاع بالا نیاز به تجهیزات پیشرفته نظامی دارد که به نظر نمی رسد شبه نظامیان داعش به آن دسترسی داشته باشند.

همزمان نیروهای امداد روسیه از گسترده تر کردن محل جستجو با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین خبر داده اند. عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر نیز که برای دیدار با مقام های بریتانیا در لندن به بسر می برد، از افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه های مصر خبر داد.

زخمی برای تمام مردم روسیه

در سن پترزبورگ، سوگواری برای قربانیان هواپیمای روسی سقوط کرده در مصر همچنان و با ادامه انتقال اجساد یافته شده، ادامه دارد. مردم این شهر با قرار دادن شاخه های گل برای قربانیان یاد آنها را گرامی می دارند.

یکی از ساکنان این شهر می گوید: «این تراژدی در ذهن ها و قلب ها باقی خواهد ماند، این زخمی است که با تمامی شهروندان باقی خواهد ماند نه تنها اینجا در سن پترزبورگ بلکه برای مردم تمام کشور.»

این هواپیمای مسافربری که با ۲۲۴ مسافر و خدمه از شرم الشیخ عازم سن پترزبورگ بود، در شبه جزیره سینا سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن کشته شدند.