Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخستین گروه از اجساد قربانیان سقوط هواپیمای روسی به سن پترزبورگ رسید

نخستین گروه از اجساد قربانیان سقوط هواپیمای روسی به سن پترزبورگ رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین گروه اجساد قربانیان سقوط ایرباس ۳۲۱ صبح روز دوشنبه وارد شهر سن پترزبورگ در روسیه شد. این هواپیمای مسافربری که متعلق به خطوط هواپیمایی

آگهی

نخستین گروه اجساد قربانیان سقوط ایرباس ۳۲۱ صبح روز دوشنبه وارد شهر سن پترزبورگ در روسیه شد. این هواپیمای مسافربری که متعلق به خطوط هواپیمایی کاگالیماویاست، روز شنبه در صحرای سینا در مصر سقوط کرد و تمامی ۲۲۴ مسافر و خدمه آن کشته شدند.

به گفتۀ وزیر موقعیت های اضطراری روسیه، بقایای اجساد ۱۴۴ نفر از مسافران این هواپیما به فرودگاه سن پترزبورگ منتقل شده و کار شناسایی آنها آغاز شده است.

هنوز علت این سانحه مشخص نشده اما کارشناسان روسی که به صحرای سینا اعزام شده اند، از چند تکه شدن این هواپیما در آسمان و پیش از برخورد با زمین خبر می دهند.

الکساندر نرادکو، رئیس سازمان هواپیمایی روسیه می گوید: «بقایای این هواپیما در زمینی به وسعت ۲۰ کیلومتر پخش شده در حالیکه در چنین سوانحی، قطعات هواپیمایی با این مشخصات در مساحتی به طول هشت کیلومتر و عرض چهار کیلومتر پخش می شود. این امر نشان می دهد که هواپیما پیش از رسیدن به زمین در ارتفاع تکه تکه شده است.»

در حالیکه تحقیقات در مورد علت سقوط این هواپیما ادامه دارد، داعش در یک پیام اینترنتی با بیان اینکه این هواپیما را هدف قرار داده، این اقدام را پاسخی در برابر حملات جنگنده های روسی در سوریه عنوان کرده است. مقامات روسیه و مصر این ادعای گروه دولت اسلامی را رد کرده اند و کارشناسان نظامی می گویند با توجه به پرواز این هواپیمای مسافربری در ارتفاع چندهزار پایی، این ادعای داعش غیرقابل قبول است. به گفتۀ این کارشناسان، هدف قرار دادن این هواپیما در چنین ارتفاعی مستلزم داشتن موشک های پیشرفته است و داعش یا دیگر گروههای تروریستی در مصر فاقد چنین سلاحهایی هستند.

وزیر حمل و نقل روسیه به همراه یک تیم تحقیقاتی برای بررسی علل این حادثه به محل سقوط این هواپیما عزیمت کرده و محل سقوط نیز به وسعت بیش از ۲۰ کیلومتر در محاصرۀ ارتش مصر قرار دارد. عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور نیز در یک اعلان عمومی خواسته است تا پیش از پایان تحقیقات و مشخص شدن علت سقوط این هواپیما از اظهارنظر و فرضیه سازی در مورد علت این سانحه خودداری شود.

مقامات روسی از پیدا شدن دو جعبۀ سیاه این هواپیما خبر می دهند و همزمان نیز، یک تیم تحقیقاتی روسی با حضور در محل شرکت هوایی کاگالیماویا، بررسی اسناد و مدارک مربوط به پرواز این هواپیما را آغاز کرده اند. یک تیم از متخصصان فرانسوی و آلمانی شرکت ایرباس نیز به محل حادثه اعزام شده اند.

این هواپیما که صبح شنبه در صحرای سینا سقوط کرد، از شرم الشیخ عازم سن پترزبورگ بود. تاکنون اجساد ۱۶۸ نفر از قربانیان این سانحه پیدا شده و به دلیل وسعت پخش شدن بقایای این هواپیما، جستجوها برای یافتن دیگر قربانیان تا یک دامنۀ ۱۵ کیلومتری گسترش داده شده است.

سقوط این هواپیمای مسافربری روسی بدترین سانحۀ هوایی در تاریخ هوانوردی روسیه است و روز دوشنبه نیز در این کشور عزای عمومی اعلام شده است.

برخی از خطوط هواپیمایی از جمله ایرفرانس، لوفت هانزا و امارات پروازهای خود بر فراز صحرای سینا را تا مشخص شدن دلایل سقوط این هواپیمای مسافربری متوقف کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهت و اندوه در روسیه یک روز پس از سانحه دلخراش هوایی

مردی در کازینو ۴ میلیون دلار برد و بعد سکته کرد و مرد

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد