آیا داعش در سقوط هواپیمای روس دست دارد؟

آیا داعش در سقوط هواپیمای روس دست دارد؟
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی سقوط هواپیمای روس در شبه جزیره سینا کارشناسان در حال بررسی فرضیه های مختلف برای یافتن علت حادثه هستند. این هواپیمای ایرباس با ۲۲۴ سرنشین روز

آگهی

در پی سقوط هواپیمای روس در شبه جزیره سینا کارشناسان در حال بررسی فرضیه های مختلف برای یافتن علت حادثه هستند.

این هواپیمای ایرباس با ۲۲۴ سرنشین روز شنبه فرودگاه شرم الشیخ را به مقصد سن پترزبورگ ترک کرد ولی بیست و سه دقیقه بعد در ارتفاع نه هزار متری دچار سانحه شد.

به گفته مقامات مصر، خلبان دقایقی پس از پرواز از بروز نقص فنی در سیستم مخابراتی خبر داده بود و قصد داشت فرود اضطراری انجام دهد. با این وجود گروه داعش شاخه مصر اعلام کرد که در پاسخ به حضور روسیه در سوریه این هواپیما را ساقط کرده است. کارشناسان نظامی اما دستیابی داعش به تسلیحاتی که قادر باشد هواپیما را در ارتفاع بالا مورد هدف قرار دهد رد می کنند اما احتمال دارد در داخل هواپیما بمب گذاری شده باشد.

با اینکه احتمال دخالت داعش در سقوط هواپیما تنها یک فرضیه ضعیف است اما دو شرکت هواپیمایی ایرفرانس و لوفت هانزا تا روشن شدن ابعاد حادثه کلیه پروازهای خود را بر فراز شبه جزیره سینا متوقف کردند. قرار است به منظور بررسی دقیق علت حادثه علاوه بر گروه تحقیق روسیه، شش کارشناس شرکت ایرباس و دو کارشناس فرانسوی نیز به مصر اعزام شوند.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره می گوید: «بر اساس اخبار موثق فرضیه اصلی درباره علت سقوط نقص فنی هواپیماست. اما پاسخ نهایی پس از بررسی جعبه سیاه مشخص می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا با داروهای کاهش وزن، افکار خودکشی به سر می‌زند؛ آژانس دارویی اروپا نتیجه تحقیقات را منتشر کرد

چرا فضا به محیط ایده‌آل برای تحقیق در مورد بیماری سرطان تبدیل شده است؟

قدرت درک زبان؛ ️سگ‌ها از کلمات ما چه می‌فهمند؟