Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

همه پرسی قانون اساسی در جمهوری کنگو برگزار شد

همه پرسی قانون اساسی در جمهوری کنگو برگزار شد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دُنی ساسو انگسو، رئیس جمهوری ۷۱ ساله کنگو روز یکشنبه همپای مردم کشورش در همه پرسی تغییر قانون اساسی شرکت کرد. او که از سال ۱۹۷۹ تا کنون جمعا بیش از

آگهی

دُنی ساسو انگسو، رئیس جمهوری ۷۱ ساله کنگو روز یکشنبه همپای مردم کشورش در همه پرسی تغییر قانون اساسی شرکت کرد. او که از سال ۱۹۷۹ تا کنون جمعا بیش از سی سال رئیس جمهوری این کشور آفریقایی بوده، قصد دارد تا با تغییر قانون اساسی برای سومین بار پی در پی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کند. مطابق قانون اساسی کنونی کنگو، بیش از دو دوره ریاست جمهوری پی در پی و نامزدی افراد بالای هفتاد سال برای این پست ممنوع است.

یک شهروند برازاویل، پایتخت جمهوری کنگو می گوید: «همه چیز بهتر می شود. حالا اگر کسی نخواست رأی بدهد، ندهد. آنهایی که باید برای رأی دادن بیایند، می آیند.»

دیگری می گوید: «رأی دادن یک وظیفه مدنی است، اما آنچه در اینجا دارد اتفاق می افتد این است که شما حتا اگر میلیون ها پول هم به این مردم بدهید، به برگه های رأی دست نمی زنند.»

رهبران اپوزیسیون کنگو مردم را به نافرمانی مدنی و تحریم همه پرسی یکشنبه دعوت کرده بودند. قرار است نتایج اولیه همه پرسی روز دوشنبه اعلام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیر «به رسمیت شناختن فلسطین» در نرخ مشارکت شهروندان اسلوونی در انتخابات پارلمان اروپا

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد

جایگاه و مفاهیم زن و خانواده در قانون اساسی ایرلند؛ رای «نه» در صدر آرا همه‌پرسی قرار گرفت