نگاهی به مسیر تور دو فرانس سال آینده

نگاهی به مسیر تور دو فرانس سال آینده
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسیر رقابتهای تور دو فرانس ۲۰۱۶ روز سه شنبه در پاریس رسانه ای شد. یکصد و سومین دوره مهمترین رقابت دوچرخه سواری سال، دوم ژوئیه (دوازدهم تیر ١٣٩٥) آغاز

آگهی

مسیر رقابتهای تور دو فرانس ۲۰۱۶ روز سه شنبه در پاریس رسانه ای شد. یکصد و سومین دوره مهمترین رقابت دوچرخه سواری سال، دوم ژوئیه (دوازدهم تیر ١٣٩٥) آغاز می شود و تا ۲۴ ام همین ماه (سوم مرداد) ادامه می یابد.

کریستوفر فروم از بریتانیا مدافع عنوان قهرمانی، از همین حالا برای فتح سه باره این رقابتها آماده است. کینتانا، نیبالی و کونتادور در کنار پینو و فابیو آروی فرانسوی رقبای اصلی رکابزن تیم اسکای به شمار می روند.

تور دو فرانس آتی از «مُن سن میشل» در منطقه نورماندی آغاز می شود. رکابزنان پس از گذر از کرانه های دریای مانش، مسیرمرکز و جنوب غربی را در پیش می گیرند و پس از عبور از رشته کوههای پیرنه و گذر از بخش بسیار کوچکی از اسپانیا و آندورا، رقابت مهیج خود را در کوههای آلپ ادامه خواهند داد.

برعکس دوره پیش، مسیرهای کوهستانی از روز پنجم (مسیف سانترال) در برنامه خواهند بود، مسئله ای که تقریبا از همان ابتدا بر سختی این رقابت خواهد افزود.

دو مرحله هم در خاک سوییس برگزار خواهد شد و در نهایت دو چرخه سواران پس از ٢٢ روز و پیمودن بیش از ٣٥٠٠ کیلومتر به خیابان شانزه لیزه پاریس خواهند رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور دو فرانس زنان که سال‌ها بی‌توجه و بی‌تماشاگر ماند؛ دوچرخه‌سوار هلندی قهرمان دومین دوره شد

استقبال ده‌ها هزار نفر در کپنهاگ از یوناس وینگگارد قهرمان مسابقات تور دو فرانس

امباپه صدرنشین بالاترین دستمزد در لیگ فرانسه؛ سایر بازیکنان ماهانه چقدر می‌گیرند؟