رسوایی آلودگی خودروها، فولکس واگن وبسایت اطلاع رسانی راه اندازی کرد

رسوایی آلودگی خودروها، فولکس واگن وبسایت اطلاع رسانی راه اندازی کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی رسوایی شرکت فولکس واگن بخاطر تقلب در سیستم اعلام میزان آلوده کننندگی محیط زیست خودروهای دیزلی، شکایت مشتریان در حال افزایش است. شرکت فولکس واگن

آگهی

در پی رسوایی شرکت فولکس واگن بخاطر تقلب در سیستم اعلام میزان آلوده کننندگی محیط زیست خودروهای دیزلی، شکایت مشتریان در حال افزایش است. شرکت فولکس واگن روز جمعه اعلام کرد که در قدم اول وب سایتی را برای دارندگان خودرو آئودی راه اندازی کرده که صاحبان این خودروها می توانند اطلاع حاصل کنند که آیا خودروشان حاوی این نرم افزار هست یا خیر.

سوفی یکی از مالکان آئودی که از فولکس واگن شکایت کرده می گوید: «این مسئله برای من خطر زیان مالی بهمراه دارد. زیرا اگر بخواهم ماشینم را بفرشم آیا ممکن خواهد بود؟ مسئله بعدی این است که اگر نتوانم آنرا بفروشم آیا مجاز به رانندگی با آن خواهم بود.»

تارنمای راه اندازی شده توسط فولکس واگن در حال حاضر تنها برای دارندگان خودروهای این شرکت در آلمان اطلاعات ارائه می کند و فولکس واگن اعلام کرده است که این وبسایت بزودی برای کشورهای دیگر هم در دسترس خواهد بود.

در پی برملا شدن وجود این نرم افزار تقلبی در یازده میلیون خودرو در جهان، سهام این شرکت در بورس فرانکفورت سی درصد از ارزش خود را از دست داد و مارتین وینترکورن مدیر گروه فولکس واگن از مقام خود استعفا کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز تحقیقات قضایی آلمان درباره مدیر عامل مستعفی فولکس واگن

ممنوعیت واردات و فروش خودروهای فولکس واگن در بلژیک

فروش برخی مدلهای جدید فولکس واگن در سوئیس متوقف شد