رقابت نزدیک سیریزا و دموکراسی نوین در انتخابات پارلمانی یونان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رقابت نزدیک سیریزا و دموکراسی نوین در انتخابات پارلمانی یونان

مردم یونان روز یکشنبه برای شرکت در انتخابات پارلمانی به پای صندوق های رای می روند. این برای سومین بار در یک سال گذشته است که انتخابات پارلمانی در یونان برگزار می شود.

در نظر سنجی ها حزب حاکم سیریزا با کمتر از ۳ درصد اختلاف از رقیب اصلی خود یعنی حزب دموکراسی نوین پیشی گرفته است.

یکی از شهروندان آتن می گوید: «این انتخابات چیزی را تغییر نخواهد داد. امسال سه انتخابات برگزار شده و این برای مردم سخت است. اما به عنوان یک شهروند وظیفه خودم را انجام می دهم تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.»

فرد دیگری نیز می افزاید: «من قطعا رای می دهم. اما واقعا ترجیح می دادم انتخاباتی برگزار نمی شد. ما در این کشور به آرامش نیاز داریم، به کار برای همه نیاز داریم. هرکس انتخاب شود باید به بخش بهداشت و درمان توجه کند.»

این فرد نیز می گوید: «نمی دانیم به چه کسی رای بدهیم. ما پیر شدیم اما باید برای نسل جوان تلاش کنیم ولی متاسفانه همه جوانان به خارج از کشور رفته اند.»

حزب حاکم سیریزا در انتخابات پارلمانی که ابتدای سال جاری میلادی برگزار شد به قدرت رسید، اما ماه گذشته پس از پذیرش سومین برنامه نجات اقتصادی، نخست وزیر یونان با اعلام انتخابات زود هنگام از سمت خود کناره گیری کرد.

بر اساس این برنامه یونان در ازای دریافت کمک های مالی بین المللی ناگزیر به اجرای سیاست های سختگیرانه اقتصادی شد. ارائه این برنامه به شدت مورد انتقاد مخالفان دولت و حتی بسیاری از اعضای حزب حاکم قرار گرفت.