Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فوتبال، اسامه عبدالمحسن و خانواده اش را به اسپانیا رساند

فوتبال، اسامه عبدالمحسن و خانواده اش را به اسپانیا رساند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اسامه عبدالمحسن، مهاجر سوری که فیلمبردار مجاری روز نهم سپتامبر با پشت پا او و زید، پسر کوچکش را به زمین انداخته بود، چهارشنبه شب وارد مادرید شد. وی

آگهی

اسامه عبدالمحسن، مهاجر سوری که فیلمبردار مجاری روز نهم سپتامبر با پشت پا او و زید، پسر کوچکش را به زمین انداخته بود، چهارشنبه شب وارد مادرید شد. وی از سوی مرکز ملی تربیت مربیان فوتبال اسپانیا موسوم به «سنافه» به این کشور دعوت شده و قرار است پس از یادگیری زبان اسپانیایی به عنوان مربی فوتبال به کار مشغول شود.

به گفتۀ مسئولان این مرکز، یکی از شاگردان این مرکز تربیت مربی فوتبال که به زبان عربی تسلط دارد، نقش مترجم اسامه عبدالمحسن را در این مدت به عهده خواهد گرفت.

میگوئل آنجل گالان، مدیر این مرکز که امکان اقامت و اشتغال اسامه عبدالمحسن در اسپانیا را فراهم کرده است، در این باره می گوید: «اسامه و پسرش با اولویت روبرو شدند. آنها خوش شانس بودند و بعد از اینکه در رسانه ها مطرح شدند توانستم با آنها تماس برقرار کنم اما هنوز افراد زیادی در آنجا مانده اند، هزاران پناهجو که به کمک ما نیاز دارند.»

اسامه و دو فرزندش در آپارتمانی که مرکز ملی تربیت مربیان فوتبال اسپانیا در اختیار آنها قرار داده است، ساکن می شوند. مسئولان این مرکز می گویند از همسر و دو فرزند دیگر اسامه که در حال حاضر در ترکیه به سر می برند و قصد دارند به پدر خانواده ملحق بشوند، نیز استقبال خواهند کرد.

اسپانیا اعلام کرده است به ۱۷ هزار نفر از مهاجران سوری و عراقی که به اروپا رسیده اند، پناهندگی اعطا می کند.

اسامه عبدالمحسن در سوریه مربی گری تیم فوتبال «الفتوا» را در شهر دیرالزور به عهده داشت. روز نهم سپتامبر، اسامه در حالیکه تلاش می کرد از دست پلیس مجارستان در مرز این کشور بگریزد، با پشت پای پترا لازلو، فیلمبردار مجاری به زمین افتاد. پس از آنکه تصاویر این اقدام فیلمبردار شبکۀ تلویزیونی آنلاین «ان وان تی وی» به سراسر جهان مخابره شد، مدیران این شبکۀ تلویزیون آنلاین که به حزب راستگرای ژوبیک گرایش دارد، از اخراج این فیلمبردار خبر دادند.

در حال حاضر هزاران نفر از مهاجران به دلیل مسدود کردن مرز صربستان و مجارستان از سوی بوداپست در پشت مرزهای این کشور متوقف شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلمبرداری که با لگد به جان مهاجران افتاده بود از کار اخراج شد

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم