برتری اندک سیریزا در نظرسنجی اخیر یونان

برتری اندک سیریزا در نظرسنجی اخیر یونان
نگارش از Euronews

یونانی ها از نتیجه انتخابات آینده کشورشان نامطمئن هستند. نظرسنجی ها “سیریزا” را با اندکی فاصله از حزب محافظه کار“دموکراسی نوین” بالاتر نشان می دهد

یونانی ها از نتیجه انتخابات آینده کشورشان نامطمئن هستند. نظرسنجی ها “سیریزا” را با اندکی فاصله از حزب محافظه کار“دموکراسی نوین” بالاتر نشان می دهد.

یک صاحب نظر یونانی برگزاری انتخابات جدید را بی مورد می داند و می گوید: «این انتخابات می توانست قابل اجتناب باشد زیرا اکثر احزاب موجود در پارلمان به استثنای شاید یک یا دو حزب موافق حفظ توافق با اتحادیه اروپا هستند.»

آخرین نظرسنجی انجام شده در روز جمعه یازدهم ماه سپتامبر نشان می دهد که همچنان سیریزا با اندکی اختلاف از حزب دموکراسی نوین جلوتر است و حزب راست افراطی طلوع طلایی در رده سوم قرار دارد اما شمار قابل توجه مرددها می تواند پیش بینی ها را عوض کند.

مردم یونان پس از یک دوره طولانی و متلاطم و پشت سر گذاشتن یک رفراندوم، بار دیگر روز بیستم سپتامبر برای انتخابات زودهنگام پارلمانی به پای صندوق رأی خواهند رفت.

یکی از شهروندان می گوید: «سه انتخابات در هشت ماه خیلی زیاد است ولی با توجه به اینکه سیریزا اکثریت خود را در مجلس از دست داده، چه کار می شود کرد؟»

شهروند دیگری که هنوز در مورد شرکت در انتخابات تصمیم نگرفته، می گوید: «نمیدانم رأی می دهم یا نه. با اینکه حوزه رأی گیری نزدیک منزلم است. نمیدانم، باید فکر کنم. شاید رأی بدهم شاید هم نه، مگر رأی من چیزی را عوض می کند؟»

به دنبال پذیرفتن شرایط وام دهندگان اروپایی و بروز اختلاف در حزب سیریزا، الکسیس سیپراس در تاریخ بیستم ماه اوت استعفا داد تا با برگزاری انتخابات جدید دولت مستحکم تری تشکیل دهد و بتواند سیاستهای جدید ریاضت اقتصادی مورد توافق را به مرحله اجرا درآورد. هم اکنون یک دولت موقت اداره یونان را برعهده دارد.

مطالب مرتبط