کاهش رتبه اعتباری برزیل توسط موسسه «استاندارد اَند پورز»

کاهش رتبه اعتباری برزیل توسط موسسه «استاندارد اَند پورز»
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موسسه «استاندارد اَند پورز» (Standard & Poor’s) روز چهارشنبه رتبه اعتباری برزیل را کاهش داد تا تلاشهای دیلما روسف، رئیس جمهوری این کشور برای بازیابی

موسسه «استاندارد اَند پورز» (Standard & Poor’s) روز چهارشنبه رتبه اعتباری برزیل را کاهش داد تا تلاشهای دیلما روسف، رئیس جمهوری این کشور برای بازیابی اعتماد سرمایه گذاران و خروج این کشور از رکود اقتصادی با چالشی جدید مواجه شود.

آگهی

کاهش رتبه اعتباری برزیل به رتبه «بی بی پلاس» (+BB) زودتر از آنچه که پیش از این تصور می شد رخ داد و انتظار می رود که روز پنجشنبه بازارهای مالی برزیل را تحت تاثیر قرار دهد.

ویکی پرایس، مشاور اقتصادی ارشد در یک مرکز تحقیق اقتصادی و تجاری می گوید: «ما اینک درباره انقباض بیش از دو درصد در سال جاری و انقباض بیشتر در سال آینده صحبت می کنیم. مطمئنا کسری بودجه دولت و بدهی آن یک مشکل جدی است. خیلی مایه تعجب نیست که آنچه اکنون همگان در مورد آن صحبت می کنند این است که این سیر نزولی کجا متوقف می شود و آیا این وضعیت باز هم ادامه خواهد یافت که احتمالا هم چنین خواهد بود.»

انتظار می رود که با کاهش رتبه اعتباری برزیل توسط موسسه «استاندر اند پورز» سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور احتیاط بیشتری به خرج دهند.

موسسه «استاندارد اند پورز» دو ماه پیش نسبت به کاهش رتبه اعتباری برزیل هشدار داده بود اما کاهش رتبه اعتباری این کشور در این مدت زمان کوتاه از رو به وخامت گذاشتن شرایط اقتصادی این کشور حکایت دارد.

اینک پس از کاهش رتبه اعتباری برزیل توسط موسسه «استاندارد اند پورز» باید دید که سایر موسسات ارزیابی خطرات سرمایه گذاری همچون مودیز آیا تغییری در رتبه بندی های خود پدید می آورند یا خیر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بخشنامه بانک مرکزی طالبان؛ صرافی‌ها در افغانستان اعتصاب کردند

بیت‌کوین یک روز پس از عرضه نخستین «ئی تی اف» بر پایه رمزارز رکوردشکنی کرد

سرویس پولی «توییتر آبی» با اشتراک ماهانه حدود ۳ دلار در اپ‌استور قرار گرفت