Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«کریس» گوسفندی با چهل کیلو پشم رکورد دار شد

«کریس» گوسفندی با چهل کیلو پشم رکورد دار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصویر گوسفندی که به صورتی عجیب و غیر طبیعی پشمالو بود به دفعات بر روی اینترنت همرسانی شد تا اینکه در نهایت فردی برای چیدن پشم های او پیدا شد و جانش

آگهی

تصویر گوسفندی که به صورتی عجیب و غیر طبیعی پشمالو بود به دفعات بر روی اینترنت همرسانی شد تا اینکه در نهایت فردی برای چیدن پشم های او پیدا شد و جانش را نجات داد.

ماجرا از این قرار بود که تعدادی از کوهنوردان در منطقه ای جنگلی واقع در نزدیکی شهر کامبرا در استرالیا، گوسفندی بسیار پشمالو و سرگردان را دیدند که از فرط سنگینی پشم های خود در گوشه ای پناه گرفته و قادر به حرکت نبود. آنها با مشاهده این صحنه نگران کننده با یک سازمان حمایت از حیوانات موسوم به «ار.اس .پی. سی. اِی.» تماس گرفتند.

این حیوان که «کریس» نام گرفته و از نژاد گوسفند های مرینوس است بلافاصله به مرکز حمایت از حیوانات آورده شد تا نجات داده شود. کریس به قدری انباشته از پشم شده بود که دامپزشکان مرکز قادر به تعیین سن و جنسیتش نشدند.

تامی ون دانگ مسئول مرکز حمایت از حیوانات کامبرا برای چیدن پشم های انبوه این گوسفند یک پیام تویتری داد و کاربران اینترنت این پیام و نیز عکس های «کریس» را بارها همرسانی کردند تا اینکه فردی به نام ایان الکینز که قهرمان مسابقات ملی پشم چینی در استرالیا است به این فراخوان پاسخ داد.

پس از آن بود که تامی ون دانگ در کامنت های پیام تویتری اش اعلام کرد که فرد مورد نظر را برای نجات «کریس» یافته است.

«کریس» روز پنجشنبه اصلاح شد و با نجایت یافتن از خطرهای زیادی همچون عفونت های زیر پوستی که جانش را تهدید می کرد بار دیگر به زندگی عادی بازگشت. وزن پشم های چیده شده از کریس بالغ بر چهل کیلو اعلام شده که بسیار بیشتر از وزن پشم هایی است که از دو گوسفند دیگر با نام های «بیگ بن» و «شِرِک» در نیوزلند چیده شده بود.

گوسفند های مرینوس به خاطر پشم های انبوه و حجیمی که هر سال هفت سانتیمتر رشد دارند، پرورش داده می شوند. اما برخی از انها نظیر «کریس» در استرالیا و یا شِرِک در نیوزلند به دلال جدا ماندن از گله و گم شدن، به طرزی غیر طبیعی پشم آلود می شوند و در معرض خطر قرار می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت استرالیا اعطای ویزای تحصیلی را سخت‌تر می‌کند، شرط میزان تمکن مالی متقاضیان افزایش یافت

از آمریکا تا ایرلند و هند؛ دانشجویان کدام کشورها در همبستگی با فلسطینی‌ها تظاهرات می‌کنند؟

۱۳۰ نهنگ به گل نشسته در سواحل غربی استرالیا نجات یافتند