Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

تعقیب دو مظنون تازه در بمبگذاری تایلند

تعقیب دو مظنون تازه در بمبگذاری تایلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس تایلند روز دوشنبه مجوز پیگرد دو مظنون دیگر را در ارتباط با مرگبارترین بمبگذاری این کشور صادر کرد.این دو مظنون که یک زن تایلندی ۲۶ ساله و یک مرد

آگهی

پلیس تایلند روز دوشنبه مجوز پیگرد دو مظنون دیگر را در ارتباط با مرگبارترین بمبگذاری این کشور صادر کرد.این دو مظنون که یک زن تایلندی ۲۶ ساله و یک مرد ۴۰ساله خارجی هستند در پی جستجوی یک آپارتمان در محله مین بوری که در آن مواد شیمیایی، ساعتهای دیجیتال و چاشنی های مواد منفجره کشف شده، تحت تعقیب قرار گرفته اند.

این بررسی ها در پی هجوم دیروز پلیس به آپارتمانی دیگر در محله نونگ چوک صورت گرفت که در آن یک فرد خارجی بازداشت و مقداری مواد منفجره و چند پاسپورت نیز کشف شد.

بمبگذاری روز هفده ماه اوت در یک معبد هندو در بانکوک بیست تن را کشت و بیش از یکصد تن دیگر را نیز زخمی کرد. چهارده خارجی که هفت تن از آنان اهل چین و هنگ کنگ بوده اند در میان قربانیان این حادثه دیده می شوند.

اکنون گمانه زنی ها بر گروههایی که ممکن است انگیزه و توانِ انجام چنین عملیاتی را داشته باشند متمرکز شده است: از جمله شورشیان مالزیایی در جنوب، گروههای نظامی خارجی و حامیان مسلمانان اویغور که دولت تایلند به تازگی یکصدتن از آنان را به چین بازگردانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظرفیت‌های پنهان فریبکاری هوش مصنوعی؛ آیا فناوری انسان نسل او را منقرض می‌کند؟

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند