Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جان باختن ۲۰۰ مهاجر آفریقایی در آبهای ساحل لیبی

جان باختن ۲۰۰ مهاجر آفریقایی در آبهای ساحل لیبی
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک قایق حامل مهاجران روز پنج شنبه در نزدیکی سواحل لیبی غرق شد. احتمال داده می شود حدود ۲۰۰ مهاجر که اغلب آنها آفریقایی بوده اند در این حادثه جان

آگهی

یک قایق حامل مهاجران روز پنج شنبه در نزدیکی سواحل لیبی غرق شد. احتمال داده می شود حدود ۲۰۰ مهاجر که اغلب آنها آفریقایی بوده اند در این حادثه جان باخته باشند.

این قایق از شهر بندری زواره عازم کشور ایتالیا بوده است. یک مقام امنیتی در زواره گفت که این قایق حامل ۴۰۰ مهاجر بوده است.

گارد ساحلی لیبی تا پایان عصر روز پنج شنبه حدود دویست نفر از مهاجران را نجات داده است.

در همین حال، یک کشتی گارد ساحلی سوئد در دریای مدیترانه روز چهارشنبه یک قایق دیگر حامل مهاجران را در حالی از غرق شدن نجات داد که جسد ۵۲ مهاجر در این قایق کشف شد. به گفته نجات یافتگان، مهاجران کشته شده بر اثر استنشاق دود سوخت قایق جان باخته اند.

در ارتباط با همین حادثه، پلیس ایتالیا در پالرمو روز جمعه حدود ۱۰ نفر را که مشکوک به دست داشتن در قاچاق مهاجران هستند، دستگیر کرد.

به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای مهاجران، تعداد مهاجرانی که در سال جاری میلادی از دریای مدیترانه برای رسیدن به قاره اروپا عبور کرده اند به ۳۰۰ هزار نفر رسیده است. این رقم برای کل سال ۲۰۱۴ حدود ۲۱۹ هزار نفر بوده است. در سال جاری میلادی، بیش از ۲۵۰۰ نفر بدون احتساب کشته شدگان ۲۴ ساعت اخیر در سال جاری در جریان مهاجرت به اروپا جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ صدها پناهجوی دیگر در آبهای ساحلی لیبی

پرسه‌زنی شبانه سلطان جنگل در حومه رم؛ فرار شیر از سیرک وحشت‌آفرین شد

پلیس ایتالیا ۲ گردشگر را که در بنای ۴۶۰ ساله دیوارنگاری کرده بودند، بازداشت کرد