حادثه در نمایشگاه، سوراخ در تابلوی یک میلیون دلاری

حادثه در نمایشگاه، سوراخ در تابلوی یک میلیون دلاری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

افتادن یک پسر دوازده ساله روی یک تابلوی نقاشی با ارزش و قدیمی در نمایشگاه هنری در تایوان، سوراخی در این اثر که ارزش آن بیش از یک میلیون دلار تخمین

آگهی

افتادن یک پسر دوازده ساله روی یک تابلوی نقاشی با ارزش و قدیمی در یک نمایشگاه هنری در تایوان، سوراخی در این اثر که ارزش آن بیش از یک میلیون دلار تخمین زده شده است، بوجود آورد.

تابلوی آسیب دیده، کار نقاش ایتالیایی معروف قرن شانزدهم، پائولو پورپورا است که بدعت گذار طبیعت بیجان در نقاشی است.

تای شون جن، صاحب و مدیر موسسه حفظ و نگهداری آثار هنری گفت: «تابلوی صدمه دیده سیصد تا چهارصد سال قدمت دارد و قاب آن بسیار شکننده است. در مرمت چنین اثری مستحکم کردن قاب آن بر مطابقت رنگها با رنگ اصلی اولویت دارد.»

تابلوهای این نمایشگاه که شامل ۵۵ اثر باارزش و کمیاب هستند بیمه اند و گمان نمی رود که از خانواده کودک مذکور خسارتی گرفته شود.

برگزارکنندگان نمایشگاه هنری در تایوان تصویری از سوراخ ایجاد شده در تابلو و تابلوی تعمیر شده منتشر کردند.

تصویر سوراخ در تابلوی نقاشی
تصویر هنرمندان
در حال مرمت تابلوی نقاشی

آسیب خوردن اتفاقی آثار هنری چندان هم بی سابقه نیست. در سال ۲۰۰۶ در بریتانیا مردی به یک کوزه سیصدساله چینی در موزه فیتزویلیام در کمبریج برخورد کرد و آن را شکست.

پنج سال پیش نیز زنی روی یک تابلوی پیکاسو که در موزه متروپولیتن نیویورک نمایش داده می شد افتاد و ۱۵ سانتیمتر پارگی در آن ایجاد کرد.

پر هزینه ترین حادثه شاید صدمه خوردن تابلوی پیکاسو به نام “رویا” در سال ۲۰۰۶ توسط استیو وین، مالک کازینو باشد که با بازو به این تابلو که پیکاسو در سال۱۹۳۲ از چهره معشوقه اش کشیده بود، اصابت کرد. آقای وین، این تابلو را به قیمت ۴۸.۴ میلیون دلار در سال ۱۹۹۷خریده بود. تنها مرمت تابلو نود هزار دلار خرج برداشت. تابلوی مذکور علیرغم آسیب خوردگی در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۱۵۵ میلیون دلار فروش رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروهی از اعضای کنگره آمریکا با وجود واکنش‌های خشمگینانه چین به تایوان رفتند

اعتراض تایوان به ورود اعضای گارد ساحلی چین به یک قایق توریستی در نزدیکی جزیره کینمن

آمریکا چگونه برای حمله چین به تایوان آماده می‌شود؛ تفاوت آن با تهاجم روسیه به اوکراین چیست؟