Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قمار الکسیس سیپراس با استعفا از مقام نخست وزیری

قمار الکسیس سیپراس با استعفا از مقام نخست وزیری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت الکسیس سیپراس استعفا داد و مردم یونان تا یک ماه دیگر به استقبال انتخابات جدید می روند تا جایگزینی برای این دولت از حزب سیریزا بیابند. شاید هم

آگهی

دولت الکسیس سیپراس استعفا داد و مردم یونان تا یک ماه دیگر به استقبال انتخابات جدید می روند تا جایگزینی برای این دولت از حزب سیریزا بیابند.

شاید هم انتخاب دوباره آنها نخست وزیر کنونی باشد. اما آیا استعفای سیپراس یک مانور سیاسی است برای کسب آرای بیشتر در انتخابات پیش رو.

یک کارشناس سیاسی می گوید: “دلایل بسیاری وجود دارد برای اینکه بدانیم چرا او در خواست انتخابات پیش از موعد کرده است. دلیل اول شاید اینکه می خواهد موقعیت داخلی اش در حزب را تقویت کند و یا شاید زمان کافی داشته باشد تا بتواند حزب جدیدی در یونان بنیان گذارد. پیشتر موفق به این کار شده است.”

در حالیکه یونانیها در همه پرسی قاطعانه به ادامه سیاستهای ریاضتی نه گفته بودند دولت سیپراس ناگزیر شد شرایط وام دهندگان را بپذیرد.

الکساندر بریلیس، یکی از شهروندان یونانی می گوید: “این تغییرات برای کشور ما مفید نیست و اکنون باید در انتخابات شرکت کنیم، همه اینها نیاز به پول دارد.”

دیگری هم می گوید: “به نظر بسیار زود بود برای برگزاری انتخابات پیش از موعد. یک ماه و نیم پیش تازه در همه پرسی نظرمان را اعلام کردیم. فکر می کنم این انتخاباتی ناپخته است، دولت باید به کارش ادامه دهد و باید انتخابات را به تعویق انداخت.”

بیستم سپتامبر معلوم می شود تا چه اندازه استعفای سیپراس از سمت نخست وزیری انتخاب درستی در جهت کسب منافع او یا حزب متبوعش سیریزا می باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند

ژان کلود یونکر به یورونیوز: نحوه برخورد اتحادیه اروپا با بحران یونان بهترین راه ممکن نبود