Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

نامه ای پس از ۱۰۹ سال در درون یک بطری در ساحل اقیانوس یافت شد

یک آلمانی در تعطیلات خود نامه ای را در درون یک بطری پیدا کرد که تصور می شود قدیمی ترین پیام یافت شده از درون یک بطری باشد. نامه یافت شده بین سالهای ۱۹۰۴ و ۱۹۰۶ نوشته شده است و به این ترتیب ۱۰۹ ساله است. این پیام با هدف پیگیری موجهای دریایی فرستاده شده بود و گروهی که آن را فرستاده بود هنوز وجود دارد و قرار است به یابنده پیام مژدگانی دهد.

thembauk</a> - <a href="http://t.co/TqxgV0KMDI">http://t.co/TqxgV0KMDI</a> <a href="http://t.co/iRN5nS7ZTs">pic.twitter.com/iRN5nS7ZTs</a></p>&mdash; euronews (euronews) August 21, 2015

یک ایرانی سه سال از عمرش را برای یک بازی ویدئویی گذاشت

امیررضا، ۲۷ ساله یک قهرمان ایرانی بازی کلش آف کلانز (Clash of Clans) است. این بازی ویدئویی بر روی تلفنهای همراه در ایران از محبوبیت زیادی برخوردار است. بازیکنان حرفه ای حتی میزان پیشرفتشان در این بازی را به فروش می گذارند. امیررضا ۷۰ میلیون تومان خرج کرد تا بتواند اولین مرحله پیشرفته این بازی را برای خود خریداری کند.

یک خرس مهمان ناخوانده یک استخر خصوصی در کانادا شد

یک زوج که در منطقه شمال ونکوور زندگی می کنند این هفته با صحنه عجیبی مواجه شدند: یک خرس پس از شکستن دیوارهای حفاظتی برای آبتنی به درون استخر آنها رفت.

دوچرخه سواری در دمای ۴۵ درجه در دوبی

شهرداری دوبی بار دیگر به ترویج دوچرخه سواری به عنوان شیوه ای جایگزین برای حمل و نقل درون شهری می پردازد.

شهرداری دوبی این بار به ارائه خدمات اجاره دوچرخه در کنار خطوط واگن برقی می پردازد. خطوطی مخصوص دوچرخه سواری هم طراحی شده است. این خدمات که پیش از این نیز در سال ۲۰۱۳ ارائه شده بود برای اولین بار در یک شهر خاورمیانه ارائه می شود و مشابه خدمات اینچنینی در شهرهای اروپایی است. بزرگترین چالش برای دوچرخه سواران در دوبی مبارزه با دمای بالای هوا در تابستان است که گاه به ۴۵ درجه می رسد. بیشتر مردم آسایش و خنکای ماشینهای کولردار خود را احتمالا ترجیح خواهند داد.

RTA Dubai offers bicycle rental services from tram stations http://t.co/R5UJmUoCGM

— الدراجون العرب (@ArabCyclists) agosto 17, 2015

بازگشت به بازی های ویدئویی دهه ۱۹۸۰ در بریتانیا

آیا تاکنون درباره به عقب بازگشتن با بازی های ویدئویی چیزی شنیده اید؟ بازی های ویدئویی بیش از ۴۰ سال است که بخشی از زندگی انسانها هستند اما اکنون ایده ای پدید آمده که به بازی با کامپیوترها و بازی های ویدئویی قدیمی اختصاص دارد. این پدیده که به عقب بازگشتن با بازی های ویدئویی (retrogaming) نام دارد. در بریتانیا بازی
ZX spectrum در زمان عرضه شدنش به بازار در سال ۱۹۸۲ بسیار محبوب بود. اکنون این بازی ویدئویی بار دیگر با نام ZX Vega به بازار عرضه شده است.

sinclairzxvega</a> happy days <a href="http://t.co/cLADqGHfny">pic.twitter.com/cLADqGHfny</a></p>&mdash; STEPHEN BROWN (BruRuislip) 16 Août 2015

دو فرود اضطراری هواپیماهای بوئینگ در روسیه

روز جمعه گذشته دو حادثه برای هواپیماهای بوئینگ در روسیه رخ داد. در فرودگاه ایرکوتسک در سیبری یک هواپیمای بوئینگ که از سئول به لندن می رفت مجبور به فرود اضطراری شد. دلیل فرود اضطراری وجود دود در کابین خلبان عنوان شد. در این حادثه کسی زخمی نشد.

در مسکونیز یک هواپیمای بوئینگ دیگر متعلق به ایرفرانس که از توکیو به پاریس می رفت به خاطر درگذشت یکی از مسافران در طول پرواز مجبور به توقف در مسکو شد. هنگامی که پزشکان خود را بر بالین این فرد رساندند او دیگر زنده نبود. این شهروند فرانسوی با والدین خود سفر می کرد و پس از این حادثه آنها به سفرشان ادامه ندادند و در مسکو باقی ماندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهترین پایتخت‌های اروپایی برای دوستداران هنر کدامند؟

مجلل‌ترین هتل‌های اروپایی با سرویس‌های غیرمعمول؛ از حمام شراب تا تجربه زندگی در قرون وسطی

نورپردازی بناهای نمادین قاره سبز با هدف ترغیب شهروندان به شرکت در انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا