در خبرها آمده بود...

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
در خبرها آمده بود...

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

نامه ای پس از ۱۰۹ سال در درون یک بطری در ساحل اقیانوس یافت شد

یک آلمانی در تعطیلات خود نامه ای را در درون یک بطری پیدا کرد که تصور می شود قدیمی ترین پیام یافت شده از درون یک بطری باشد. نامه یافت شده بین سالهای ۱۹۰۴ و ۱۹۰۶ نوشته شده است و به این ترتیب ۱۰۹ ساله است. این پیام با هدف پیگیری موجهای دریایی فرستاده شده بود و گروهی که آن را فرستاده بود هنوز وجود دارد و قرار است به یابنده پیام مژدگانی دهد.

یک ایرانی سه سال از عمرش را برای یک بازی ویدئویی گذاشت

امیررضا، ۲۷ ساله یک قهرمان ایرانی بازی کلش آف کلانز (Clash of Clans) است. این بازی ویدئویی بر روی تلفنهای همراه در ایران از محبوبیت زیادی برخوردار است. بازیکنان حرفه ای حتی میزان پیشرفتشان در این بازی را به فروش می گذارند. امیررضا ۷۰ میلیون تومان خرج کرد تا بتواند اولین مرحله پیشرفته این بازی را برای خود خریداری کند.

یک خرس مهمان ناخوانده یک استخر خصوصی در کانادا شد

یک زوج که در منطقه شمال ونکوور زندگی می کنند این هفته با صحنه عجیبی مواجه شدند: یک خرس پس از شکستن دیوارهای حفاظتی برای آبتنی به درون استخر آنها رفت.

دوچرخه سواری در دمای ۴۵ درجه در دوبی

شهرداری دوبی بار دیگر به ترویج دوچرخه سواری به عنوان شیوه ای جایگزین برای حمل و نقل درون شهری می پردازد.

شهرداری دوبی این بار به ارائه خدمات اجاره دوچرخه در کنار خطوط واگن برقی می پردازد. خطوطی مخصوص دوچرخه سواری هم طراحی شده است. این خدمات که پیش از این نیز در سال ۲۰۱۳ ارائه شده بود برای اولین بار در یک شهر خاورمیانه ارائه می شود و مشابه خدمات اینچنینی در شهرهای اروپایی است. بزرگترین چالش برای دوچرخه سواران در دوبی مبارزه با دمای بالای هوا در تابستان است که گاه به ۴۵ درجه می رسد. بیشتر مردم آسایش و خنکای ماشینهای کولردار خود را احتمالا ترجیح خواهند داد.

بازگشت به بازی های ویدئویی دهه ۱۹۸۰ در بریتانیا

آیا تاکنون درباره به عقب بازگشتن با بازی های ویدئویی چیزی شنیده اید؟ بازی های ویدئویی بیش از ۴۰ سال است که بخشی از زندگی انسانها هستند اما اکنون ایده ای پدید آمده که به بازی با کامپیوترها و بازی های ویدئویی قدیمی اختصاص دارد. این پدیده که به عقب بازگشتن با بازی های ویدئویی (retrogaming) نام دارد. در بریتانیا بازی
ZX spectrum در زمان عرضه شدنش به بازار در سال ۱۹۸۲ بسیار محبوب بود. اکنون این بازی ویدئویی بار دیگر با نام ZX Vega به بازار عرضه شده است.


دو فرود اضطراری هواپیماهای بوئینگ در روسیه

روز جمعه گذشته دو حادثه برای هواپیماهای بوئینگ در روسیه رخ داد. در فرودگاه ایرکوتسک در سیبری یک هواپیمای بوئینگ که از سئول به لندن می رفت مجبور به فرود اضطراری شد. دلیل فرود اضطراری وجود دود در کابین خلبان عنوان شد. در این حادثه کسی زخمی نشد.

در مسکونیز یک هواپیمای بوئینگ دیگر متعلق به ایرفرانس که از توکیو به پاریس می رفت به خاطر درگذشت یکی از مسافران در طول پرواز مجبور به توقف در مسکو شد. هنگامی که پزشکان خود را بر بالین این فرد رساندند او دیگر زنده نبود. این شهروند فرانسوی با والدین خود سفر می کرد و پس از این حادثه آنها به سفرشان ادامه ندادند و در مسکو باقی ماندند.