ادامه جستجوها برای یافتن اجساد قربانیان انفجارهای تیانجین چین

ادامه جستجوها برای یافتن اجساد قربانیان انفجارهای تیانجین چین
نگارش از Euronews

در زیر آوارهای بر جای مانده از دو انفجار بزرگ در شهر بندری تیانجین چین، جستجو برای یافتن اجساد قربانیان ادامه دارد. انفجارهای چهارشنبه شب در یک انبار

در زیر آوارهای بر جای مانده از دو انفجار بزرگ در شهر بندری تیانجین چین، جستجو برای یافتن اجساد قربانیان ادامه دارد.

انفجارهای چهارشنبه شب در یک انبار حاوی مواد شیمیایی خطرناک دست کم ۵۰ کشته و بیش از ۷۰۰ زخمی بر جای گذاشت که وضعیت ۷۱ نفر از آنها وخیم گزارش شده است. در بیمارستان تیاجین، بستگان مجروحان این حادثه در خارج از بخش مراقبت های ویژه نگران و منتظرند.

پدر یکی از آتش نشان هایی که در این انفجار مصدوم شده می گوید: «دقیقا نمی دانیم چه اتفاقی افتاده است. دیروز از شهرمان حرکت کردیم و به اینجا آمدیم. ما بعد از شنیدن خبر انفجار، چند تماس تلفنی گرفتیم و بعد از چهار ساعت رانندگی خودمان را به اینجا رساندیم.»

همسر یکی از زخمی شدگان این حادثه نیز می گوید:«او در بخش مراقبت های ویژه است. طحال و معده اش و همچنین بخش های داخلی بدنش آسیب دیده است.از ناحیه پشت نیز مجروح شده است.»

۱۲ آتش نشان که اغلب بسیار جوان بودند در این حادثه کشته شدند. برخی منابع از انفجار ۷۰۰ تن مواد شیمیایی که بطور غیرقانونی در این محل ذخیره شده بود بعنوان علت این حادثه یاد می کنند. با این حال هنوز گزارش رسمی درباره منشاء این انفجارها منتشر نشده است.

مقامات چین ۲۱۴ متخصص سلاح های هسته ای و بیوشیمی را برای بررسی حادثه به این منطقه اعزام کرده است.

مطالب مرتبط