تصمیم دشوار پارلمان یونان بر سر برنامه جدید ریاضت اقتصادی

تصمیم دشوار پارلمان یونان بر سر برنامه جدید ریاضت اقتصادی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از مردم یونان پنجشنبه شب در اعتراض به برنامه جدید ریاضت اقتصادی در مقابل پارلمان این کشور در آتن دست به تظاهرات زدند. نمایندگان پارلمان

آگهی

هزاران نفر از مردم یونان پنجشنبه شب در اعتراض به برنامه جدید ریاضت اقتصادی در مقابل پارلمان این کشور در آتن دست به تظاهرات زدند.

نمایندگان پارلمان یونان رسیدگی به این برنامه را از پنجشنبه شب آغاز کرده اند و انتظار می رود تا بامداد جمعه رای گیری انجام شود.

این سومین برنامه سختگیرانه اقتصادی یونان از سال ۲۰۱۰ است و بر اساس آن این کشور تا سه سال آینده هشتاد و پنج میلیارد یورو کمک مالی از وام دهندگان بین المللی دریافت می کند.

در مقابل یونان باید برای دریافت این کمک ها سیاست های اقتصادی سختگیرانه تری اجرا کند.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: «من در برابر سیاست های ریاضتی که دولت سیریزا به پارلمان ارایه کرده می ایستم. (در همه پرسی اخیر) شصت و یک و نیم درصد مردم به این برنامه “نه” گفتند.»

فرد دیگری می گوید: «راه حل یونان خروج از اتحادیه اروپاست. به این ترتیب سرنوشت یونان در دستان خودش قرار خواهد گرفت. ما غذا، تامین اجتماعی و آموزش لازم داریم. در حال حاضر ما نگران نیازهای روزمره مان هستیم.»

ارائه این برنامه از سوی دولت چپگرای یونان به پارلمان حتی موجب خشم تعدادی از نمایندگان حزب سیریزا، گروه حاکم شده است.

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «با اینکه هنوز پارلمان این برنامه را تصویب نکرده اما واکنش ها به آن بسیار شدید است. این برنامه نه تنها در داخل حزب سیریزا تاثیر گذاشته و آن را دو پاره کرده، بلکه موجب واکنش جامعه نیز شده است. اکنون برگزاری انتخابات زود هنگام بیش از هر زمان دیگری محتمل است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان در آستانه تصمیم در مورد سومین بسته کمک مالی

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند