Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کانال دوم سوئز افتتاح میشود

کانال دوم سوئز افتتاح میشود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کانال دوم سوئز امروز پنجشنبه افتتاح می شود. عملیات احداث این کانال از ماه ژوئن سال گذشته آغاز شد و پس از یازده ماه، با صرف هشت میلیارد دلار در ماه

آگهی

کانال دوم سوئز امروز پنجشنبه افتتاح می شود. عملیات احداث این کانال از ماه ژوئن سال گذشته آغاز شد و پس از یازده ماه، با صرف هشت میلیارد دلار در ماه ژوییه پایان یافت.

این کانال امکان تردد از دو جهت را به کشتی ها می دهد که به موجب آن، بر تعداد کشتی هایی که از این کانال عبور می کنند نیز افزوده خواهد شد. ضمن آنکه این کانال، تردد کشتی ها را در فاصلۀ زمانی کمتری میسر می کند.

در حال حاضر روزانه ۴۹ کشتی از کانال سوئز عبور می کنند و مسئولان این کانال از قصد خود برای افزایش این رقم تا سال ۲۰۲۳ به دست کم صد کشتی سخن می گویند.

مصر امیدوار است با راه اندازی این کانال که دریای مدیترانه را به دریای سرخ متصل می کند، بر درآمد خود بیافزاید. این کشور در سال گذشته، رقم ۴.۹ یورو از محل کانال سوئز درآمد کسب کرده بود. طبق برآوردهای صورت گرفته، راه اندازی کانال شماره دو و افزایش تعداد کشتی های عبوری از این کانال، به مصر امکان خواهد داد درآمد خود را به ۱۱ میلیارد یورو افزایش دهد.

قرار است کانال شمارۀ سوم سوئز نیز تا سال آینده به شکل موازی با کانال اصلی سوئز ساخته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رودخانه گمشده‌‌ای که می‌تواند چگونگی ساخت اهرام را توضیح دهد

کشف دالان‌های مخفی در هرم باستانی مصر معمای ۲۰۰ ساله را حل کرد

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد