تحقیق مستقل در مورد کوتاهی پلیس بریتانیا در رسیدگی به تعرض جنسی علیه کودکان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تحقیق مستقل در مورد کوتاهی پلیس بریتانیا در رسیدگی به تعرض جنسی علیه کودکان

کمیسیون مستقل شکایات علیه پلیس (آی پی سی سی) در بریتانیا در مورد مسکوت ماندن یک پروندۀ مرتبط با کودک آزاری در دهۀ ۹۰ میلادی در منطقۀ ویلتشایر تحقیق می کند.

به گفتۀ مسئولان این کمیسیون، به نظر می رسد تحقیقات پلیس در آن زمان در مورد شکایت ارائه شده به دلیل نقش داشتن ادوارد هیس، نخست وزیر سابق بریتانیا در این پروندۀ کودک آزاری متوقف مانده و به درستی بررسی نشده است.

اخیرا، یک پلیس بازنشستۀ منطقۀ ویلتشایر در اظهاراتی، مدعی مسکوت ماندن پروندۀ شکایات در مورد آزار جنسی کودکان در این منطقه شده است. تحقیقات این کمیسیون نیز پس از انتشار اظهارات این پلیس قدیمی آغاز شده است. تعرض به کودکان از جمله اتهاماتی است که در این پرونده علیه ادوارد هیس مطرح شده است.

ادوارد هیس در فاصلۀ سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۴ میلادی نخست وزیر بریتانیا بود و تا پیش از مرگش در سال ۲۰۰۵، در شهر سالیسبوری در استان ویلتشایر زندگی می کرد.

پلیس این منطقه در همین رابطه در یک فراخوان عمومی از مردم خواسته است چنانچه اطلاعاتی در این زمینه دارند، این اطلاعات را در اختیار پلیس ویلتشایر و بازرسان این کمیسیون قرار دهند.

در واکنش به این موضوع، موسسۀ ادوارد هیس با انتشار بیانیه ای، ضمن استقبال از این تحقیقات، از آمادگی خود برای همکاری با پلیس خبر داده و اعلام کرده است این تحقیقات «نام سر ادوارد هیس را از شبهات موجود پاک خواهد کرد.»