مالزی: ادامه تحقیقات روی قطعات یافته شده بوئینگ ۷۷۷ تا چهارشنبه

مالزی: ادامه تحقیقات روی قطعات یافته شده بوئینگ ۷۷۷ تا چهارشنبه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت حمل و نقل مالزی به طور رسمی تائید کرد که قطعه پیدا شده متعلق به هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ است اما مربوط بودن آن به هواپیمای ناپدید شده مالزی نیاز به

آگهی

وزارت حمل و نقل مالزی به طور رسمی تائید کرد که قطعه پیدا شده متعلق به هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ است اما مربوط بودن آن به هواپیمای ناپدید شده مالزی نیاز به تحقیقات بیشتری دارد که تا چهارشنبه صورت می گیرد.

روز یکشنبه دومین قطعه ای که گمان می رود متعلق به لاشه هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ باشد نیز در ساحل جزیره ریونیون در جنوب شرقی اقیانوس هند یافت شد.

لیو توئینگ لای، وزیر حمل نقل نقل مالزی گفت: «از نظر ما کاملا قابل تائید است که قطعات یافت شده متعلق به یک بوئئینگ ۷۷۷ است اما اینکه این بوئینگ همان پرواز ام اچ ۳۷۰ است یا خیر هنوز نیاز به بررسی دارد و این بررسی ها تا روز چهارشنبه انجام خواهد گرفت.»

این هواپیما سال گذشته با ۲۳۹ سرنشین در حالی که از کوالالامپور عازم پکن بود در میانه راه ناپدید شد و سرنوشت آن و سرنشینانش همچنان نامشخص است.

همزمان با پیدا شدن این قطعات دور جدیدی از جستجوها آغاز شده است.

محل یافته شدن این قطعه هواپیما بسیار دورتر از مسیری است که محققان استرالیایی پیشتر جستجوهای خود را در آن انجام داده بودند.

عملیات تیم های جستجو سال گذشته در محدوده ای به وسعت ۶۰ هزار کیلومتر مربع در سواحل غربی استرالیا صورت گرفت که محل سقوط این هواپیما بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از طرحی بلندپروازانه برای مقابله با روند «افول» پژوهش‌های پزشکی رونمایی کرد

همچنان ۷ سرنشین هواپیمای نظامی آمریکایی که در سواحل ژاپن سقوط کرد «پیدا نشده‌اند»

سقوط یک هواپیمای نظامی آمریکایی در جنوب ژاپن دست‌کم یک کشته برجای گذاشت