سربازان اسرائیلی دو نوجوان فلسطینی را کشتند

سربازان اسرائیلی دو نوجوان فلسطینی را کشتند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه سرکوب خونین تظاهرات فلسطینیان به دست نیروهای اسرائیلی، دو نوجوان فلسطینی کشته شدند. یکی از این دو نوجوان جمعه شب در نزدیکی دیوار حائل مرزی

آگهی

در ادامه سرکوب خونین تظاهرات فلسطینیان به دست نیروهای اسرائیلی، دو نوجوان فلسطینی کشته شدند. یکی از این دو نوجوان جمعه شب در نزدیکی دیوار حائل مرزی در شمال نوار غزه کشته شد و دیگری که در جریان تظاهرات مجروح شده بود، در ساعات اولیه صبح شنبه در بیمارستان درگذشت.

مشیر المصری، سخنگوی حماس گفت: «دشمن اسرائیلی نشان می دهد که تا چه حد مقصر است و پیمان آتش بس را نقض می کند. جبهه مقاومت برای چگونگی واکنش به این جنایات صهیونیست ها تصمیم خواهد گرفت.»

پس از زنده سوزانده شدن یک کودک یک سال و نیمه در خانه اش به دست شهرک نشینان اسرائیلی، اعتراض فلسطینیان ابعاد وسیع تری پیدا کرد.

بنیامین نتانانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که برای عیادت از خانواده نوزاد فلسطینی کشته شده به بیمارستان رفته بود، گفت: «اکنون وظیفه قطعی اسرائیل مبارزه با این شر، یافتن مقصران و معرفی آنها به محکمه است. ما باید همه را آرام کنیم و سپس به مبارزه مشترک خود بر ضد تروریسم و افراط گرایی ادامه دهیم.»

این ابراز همدردی رسمی از سوی اسرائیل، هنوز خشم فلسطینیان را فرو ننشانده است. سال هاست که یهودیان افراطی مرتبا به ساختمان های نظامی، نهادها و حتی منازل مسکونی فلسطینیان حمله می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات ارتش اسرائيل به رفح؛ خانه‌های فلسطینی‌ها با خاک یکسان شد

در پی حمله مسلحانه سه مرد در کرانه باختری یک اسرائیلی کشته شد

اسرائیل حمله حوثی‌ها در نزدیکی شهر بندری ایلات را رهگیری و خنثی کرد