مامور سفیدپوست آمریکا به قتل یک راننده سیاهپوست متهم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مامور سفیدپوست آمریکا به قتل یک راننده سیاهپوست متهم شد

یک مامور پلیس ایالت اوهایوی آمریکا به قتل یک راننده سیاهپوست متهم شده است.

ری تنسینگ، مامور سفید پوست پلیس، نوزدهم ژوئیه در جریان یک ایست و بازرسی ساموئل دوبوز، سیاهپوست ۴۳ ساله را در محوطه دانشگاه سینسیناتی از ناحیه سر هدف گلوله قرار داد.

این مامور پلیس پیشتر ادعا کرده بود که برای دفاع از خود ناگزیر به شلیک شده؛ ادعایی که با انتشار این ویدئو در روز چهارشنبه زیر سوال رفته است.

در این ویدئو، پلیس از راننده گواهینامه وی را می خواهد و سعی می کند در خودرو را باز کند که با مقاومت راننده روبرو می شود و به محض آنکه دوبوز خودرور را روشن می کند، پلیس به سر او شلیک می کند.

جوزف دیترز دادستان پرونده با بی جا و بی معنی خواندن این اقدام پلیس گفت: «این احمقانه ترین عملی است که تاکنون از طرف یک پلیس دیده ام. اینکه در سال ۲۰۱۵ کسی به چنین شیوه ای عمل کند یک تراژدی واقعی است.» دادستان پرونده افزود: «ری تنسینگ عمدا این راننده را کشته و هرگز نمی بایست افسر پلیس می شد.»

در پی آن، صدها سیاهپوستان با برپایی راهپیمایی در برابر دادگاه با سر دادن شعار« من سام دوبوز هستم» اعتراض خود را نسبت به این اقدام پلیس نشان دادند.

رفتار خشن پلیس آمریکا با سیاهپوستان در یک سال گذشته که منجر به کشته شدن چند نفر شده انتقادهای زیادی را در این کشور برانگیخته و با تنش هایی در برخی شهرها همراه بوده است.