تحقیقات روی قطعه ای که احتمالا متعلق به هواپیمای ناپدید شده مالزیست

تحقیقات روی قطعه ای که احتمالا متعلق به هواپیمای ناپدید شده مالزیست
نگارش از Euronews

با کشف قطعه ای از بال هواپیمای یک بوئینگ ۷۷۷، تحقیقات برای یافتن ارتباط احتمالی این قطعه با هواپیمای ناپدید شده ام اچ ۳۷۰ مالزی نیز آغاز شده است

با کشف قطعه ای از بال هواپیمای یک بوئینگ ۷۷۷، تحقیقات برای یافتن ارتباط احتمالی این قطعه با هواپیمای ناپدید شده ام اچ ۳۷۰ مالزی نیز آغاز شده است.
این قطعه از بال هواپیما که برای تنظیم ارتفاع از آن استفاده می شود، در جزیره ریونیون که متعلق به فرانسه است و در جنوب شرقی اقیانوس هند واقه شده، کشف شد.

در حال حاضر تیم های مختلفی از فرانسه، استرالیا و مالزی در حال تحقیق بر روی قطعه یافت شده هستند اگرچه این قطعه هنوز از فرانسه ارسال نشده است.

وارن تراس، معاون نخست وزیر استرالیا می گوید: «این نخستین مدرک واقعی پیدا شده است که امکان دارد قطعه ای یافت شده از هواپیما باشد. البته برای نتیجه گیری نهایی بسیار زود است.»

پرواز شماره ام اچ ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی در ماه مارس ۲۰۱۴ در حالی که از مالزی راهی پکن بود با ۲۳۹ سرنشین در میانه راه به شکل بسیار مرموزی ناپدید شد و سرنوشت آن تاکنون نامشخص است.

محل یافته شدن این قطعه هواپیما بسیار دورتر از مسیریی است که محققان استرالیایی پیشتر جستجوهای خود را در آن انجام داده بودند.

عملیات تیم های جستجو سال گذشته در محدوده ای به وسعت ۶۰ هزار کیلومتر مربع در سواحل غربی استرالیا صورت گرفت که محل سقوط این هواپیما بود.

مطالب مرتبط