Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هجوم مجدد صدها پناهجو برای عبور از تونل مانش

هجوم مجدد صدها پناهجو برای عبور از تونل مانش
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها پناهجو برای سومین شب متوالی تلاش کردند تا با هجوم به تونل مانش در ناحیه کاله فرانسه خود را به خاک بریتانیا برسانند. تلاش پلیس فرانسه و انگلستان

آگهی

صدها پناهجو برای سومین شب متوالی تلاش کردند تا با هجوم به تونل مانش در ناحیه کاله فرانسه خود را به خاک بریتانیا برسانند. تلاش پلیس فرانسه و انگلستان برای دستگیری این افراد تاکنون تأثیری در این روند نداشته است، زیرا آنها به هر قیمتی در جستجوی یک زندگی بهتر در آن سوی مرز هستند. از اول ماه ژوئن تاکنون ده نفر که آخرین آنها یک تبعه سودانی بوده است، در راه عبور از تونل مانش جان باخته اند.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه گفت: «وضعیت در کاله هنوز بغرنج است. از ابتدای سال ۲۰۱۴ که مهاجران جدیدی از راه رسیدند، وضعیت بدتر شد. آنها به کمک شبکه های قاچاق با سوء استفاده از وضعیت لیبی و از طریق دریای مدیترانه به اینجا رسیدند. امروز در حدود سه هزار مهاجر در کاله هستند که برای رسیدن به بریتانیا حاضرند جان خود را به خطر بیندازند.»

پناهجویان حاضر در اردوگاه بندر کاله در شمال فرانسه، شبانه روز در تلاشند تا با قطار، کامیون و حتی پیاده از این تونل بگذرند. از آغاز سال جاری میلادی تا کنون در حدود ۳۷ هزار و تنها در هفته گذشته ۳۵۰۰ مسافر غیرقانونی کوشیده اند تا از تونل مانش عبور کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرزوی مهاجران در کاله: رسیدن به بریتانیا به هر قیمتی

«بازی قدرت» در جناح راست فرانسه با اخراج ۲ مهره مهم؛ در آستانه انتخابات چه کسی نفع می‌برد؟

خطرهای نهفته در انحلال مجلس فرانسه؛ ماکرون: میانه‌روها علیه راست افراطی متحد شوند