کاندیدایی جدید برای پست ریاست فیفا، از آسیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کاندیدایی جدید برای پست ریاست فیفا، از آسیا

چانگ مونگ جون، نایب رئیس سابق فیفا که یکی از شخصیتهای تاثیرگذار در فوتبال آسیا است روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد برای جانشینی سب بلاتر وارد رقابت شود.

این خبر درحالی انتشار می یابد که پیش از او میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا نیز نامزدی خود را برای جانشینی سب بلاتر اعلام کرده بود.

چانگ مونگ جون درباره نامزدی آقای پلاتینی می گوید: «او آدم خوبی است و من خیلی دوستش دارم اما اگر از من بپرسید که آیا زمان خوبی برای میشل است که درست بعد از آقای بلاتر رئیس فیفا شود، می گویم خیر. فکر نمی کنم که این خبر خوبی برای فیفا و همچنین برای میشل باشد.»

چانگ مونگ جون ۶۳ ساله که از میلیاردرهای کره جنوبی است، می گوید ورودش به این رقابت با هدف مبارزه با فساد انجام می شود و ماه آینده نامزدی خود را برای این پست، بصورت رسمی و با سفر به اروپا اعلام خواهد کرد.

دیگر رقبای او برای کسب این پست، آرتور آنتونیوس کوئیمبرا مشهور به زیکو، فوتبالیست مشهور برزیلی و موسی بیلیتی، رئیس فدراسیون فوتبال لیبریا هستند.

با توجه به آنکه تا کنون ۴ کنفدراسیون از ۶ کنفدراسیون فوتبال حمایت خود را از ریاست آقای پلاتینی بر فیفا اعلام کرده اند، گفته می شود شانس آقای پلاتینی برای کسب این مقام بیش از دیگران است.