Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کانال جدید سوئز ششم اوت افتتاح می شود

کانال جدید سوئز ششم اوت افتتاح می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی مصر کار احداث دومین کانال سوئز را به پایان رساند. پروژه ای که از نگاه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر فرصتی است مغتنم برای تقویت اقتصاد

آگهی

گزارش تفصیلی

مصر کار احداث دومین کانال سوئز را به پایان رساند. پروژه ای که از نگاه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر فرصتی است مغتنم برای تقویت اقتصاد این کشور که از نرخ بالای بیکاری رنج می برد.

این کانال که هفتاد و دو کیلومتر طول و بیست و چهار متر عمق دارد، آبراه جدیدی است که به موازات کانال قبلی ساخته شده و به عنوان سریعترین راه دریایی میان اروپا و آسیا، ضمن فراهم کردن امکان تردد دو کشتی بزرگ در دو جهت مختلف، توسعه تجارت و بازرگانی را به همراه خواهد داشت.

پس از گذشت تنها یکسال از آغاز عملیات ساخت، مقامات مصری اعلام کرده اند که آزمایش های اولیه با موفقیت همراه بوده و این کانال روز ششم اوت رسما بازگشایی می شود. مُهاب ممیش رئیس سازمان اداره کننده کانال سوئز می گوید: «سه کشتی بزرگ از کانال جدید عبور کرده اند. این کشتی ها در سلامت و امنیت کامل مسیر را طی کردند و این نشان از امن بودن کامل کانال برای کشتیرانی دارد.»

درآمد سالانه مصر از کانال سوئز در حال حاضر چهار و نیم میلیارد یورو برآورد شده و طراحان این پروژه تخمین می زنند این رقم تا سال ۲۰۲۳ به سیزده و نیم میلیارد یورو افزایش پیدا کند.

این طرح برای کانالی که قدمت ۱۴۵ ساله دارد بسیار مفید ارزیابی می شود. نخستین سهامداران این کانال فرانسوی ها و بریتانیاییها بودند اما جمال عبدالناصر، دومین رئیس جمهوری مصر پس از به قدرت رسیدن در سال ۱۹۵۶ آن را ملی کرد. جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل در سال ۱۹۶۷ موجب شد این کانال به مدت هشت سال بسته شود.

دولت مصر سال گذشته برای تامین هزینه مالی ساخت کانال جدید، اقدام به فروش اوراق قرضه به ارزش هفت میلیارد و هفتصد میلیون یورو با سود سرمایه گذاری دوازده درصد کرد.

با اتمام این پروژه، منطقه اطراف کانال به یک مرکز صنعتی و تجاری با خدمات و تسهیلات گردشگری تبدیل می شود که میتواند در زمینه کسب درآمد و نیز اشتغال بسیار مفید باشد.

در گزارش محمد شیخ ابراهیم خبرنگار یورونیوز از مصر آمده است: «چند روز مانده تا بهره برداری از کانال جدید سوئز، مردم مصر امیدوارند این پروژه موجب رونق اقتصاد و بالا رفتن درآمد ملی و نیز جذب سرمایه های خارجی برای توسعه مناطق اطراف کانال شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باستان‌شناسان یک سازه مخفی را در زیر گورستان مجاور هرم بزرگ جیزه مصر کشف کردند

مصر: تا اسرائیل کنترل سمت غزه گذرگاه رفح را به فلسطینی‌ها واگذار نکند فعالیت آن ممکن نخواهد بود

کنترل عملیاتی نوار حائل بین مصر و غزه در دست اسرائیل؛ مقام اسرائیلی: جنگ تا پایان ۲۰۲۴ ادامه دارد