سودان جنوبی؛ بازگشت گروهی از کودکان به آغوش خانواده ها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سودان جنوبی؛ بازگشت گروهی از کودکان به آغوش خانواده ها

با تلاش صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، گروهی از کودکانی که در جریان جنگ داخلی در سودان جنوبی از خانواده هایشان جدا شده بودند، به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

جنگ داخلی در سودان جنوبی، یکی از فقیرترین کشورهای جهان، از دسامبر سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز شده و درپی آن، اعضای هزاران خانواده از هم جدا شدند.

تاکنون بیش از ۸ هزار کودک توسط یونیسف شناسایی شده اند که ۱۵۰۰ تن از آنها به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند. بسیاری از کودکان جدا شده از خانواده، با همسایه ها و یا بستگان دورشان زندگی می کنند.

پدر یکی از این کودکان گفت: «خیلی خوشحالم که فرزندم زنده برگشته است. این تمام چیزی است که می توانم بگویم و از یونیسف و سازمان های دخیل تشکر می کنم.»

جنگ داخلی در سودان جنوبی به آواره شدن بیش از ۲.۲ میلیون نفر انجامیده که برآوردها گویای آنست که ۸۰۰ هزار نفر از این تعداد را کودکان تشکیل می دهند.

بحران و جنگ داخلی در سودان جنوبی از جمله موضوعات مورد توجه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سفر به آفریقا بوده است و انتظار می رود در سخنرانی روز سه شنبه آقای اوباما در مقر اتحادیه آفریقا، این موضوع بار دیگر مورد توجه وی قرار گیرد.