ناسا نخستین تصاویر رنگی و واقع نگارانه از پلوتون را منتشر کرد

ناسا نخستین تصاویر رنگی و واقع نگارانه از پلوتون را منتشر کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان فضانوردی آمریکا، ناسا، تازه ترین تصاویر دریافتی از فضاپیمای «نیو هورایزنز» را منتشر کرد. این نخستین تصاویر رنگی و واقعی نگارانه ای است که یک

آگهی

سازمان فضانوردی آمریکا، ناسا، تازه ترین تصاویر دریافتی از فضاپیمای «نیو هورایزنز» را منتشر کرد. این نخستین تصاویر رنگی و واقعی نگارانه ای است که یک فضاپیما از سطح پلوتون، جو اطراف آن، و همچنین شارون (بزرگترین قمر این سیاره) ثبت می کند.

دریافت تصاویر تازه در آینده با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت. آلن استرن، از پژوهشگران ناسا و سرپرست گروه هدایت کننده «نیو هورایزنز» می گوید: «از سپتامبر سال آینده دریافت تصاویر تازه از سر گرفته می شود و تا حدود یک سال انبوه اطلاعات مربوط به پلوتون به دست ما می رسد. ما از اشتیاقی که نسبت به این مأموریت ابراز شده واقعاً خوشحال ایم.»

تازه ترین تصاویر ناسا از وجود نیتروژن، مونو اکسید کربن، و متان در جو پلوتون حکایت دارند، و عکس های نزدیک تر حجم عظیمی از نیتروژن منجمد در سطح این سیاره را نشان می دهند. کاوش های اخیر عملاً نشان می دهد که پلوتون بزرگتر از برآوردهای قبلی اخترشناسان بوده، و پوشیده از یخچال های عظیم طبیعی است.

اطلاعات دریافتی همچنین از کاهش فشار در جو پلوتون خبر می دهند. فشار جو در این دورترین سیاره منظومه شمسی در دو سال گذشته نصف شده است.

پلوتون نهمین سیاره منظومه شمسی و دورترین سیاره ای است که انسان تاکنون موفق شده آن را از نردیک مورد کاوش قرار دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده ماه آینده پس از ۵۰ سال به کره ماه بازمی‌گردد

تازه‌ترین عکس ارسالی تلسکوپ جیمز وب از فضا، جزئیاتی بی‌سابقه‌ از مرکزی متراکم در دل کهکشان راه شیری

از کیف یاسمین مقبلی تا ابزار ۱۰۰ هزار دلاری؛ فضانوردان تا کنون چه چیزهایی را در فضا گم کرده‌اند؟