Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نشست پاریس و واتیکان در زمینه تغییرات جوی زمین

نشست پاریس و واتیکان در زمینه تغییرات جوی زمین
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیاستمداران و کارشناسان از کشورهای مختلف جهان در پاریس گرد هم آمده اند تا در کنفرانس تغییرات آب و هوایی شرکت کنند. در این کنفرانس که «نشست وجدان ها»

آگهی

سیاستمداران و کارشناسان از کشورهای مختلف جهان در پاریس گرد هم آمده اند تا در کنفرانس تغییرات آب و هوایی شرکت کنند. در این کنفرانس که «نشست وجدان ها» نامیده شده، شخصیت هایی همچون کوفی عنان، دبیر کل پیشین سازمان ملل متحد، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه و شاهزاده موناکو شرکت دارند.

روز سه شنبه آقای اولاند، گفت: «مفهوم این نشست گرد هم آوردن همه وجدان هاست: تک تک ما مصداق این وجدان هستیم. هر فردی خودش می داند که برای نجات سیاره زمین چه کاری باید بکند. در دنیا فلسفه ها و اعتقادات مختلفی وجود دارد، تنوع وجود دارد، اما زمانی هست که همه اینها باید متحد شوند تا تصمیماتی بگیرند.»

قرار است در پایان ماه نوامبر نشست سران ملل متحد در زمینه تغییرات آب و هوایی در پاریس برگزار شود.

۶۵ شهردار از کشورهای مختلف جهان نیز به دعوت پاپ فرانچسکو در واتیکان گرد هم آمده اند تا در مورد تغییرات جوی زمین گفتگو کنند.

آن ایدالگو، شهردار پاریس گفت: «پیش از هر چیز باید گفت که احترام به سیاره زمین، احترام به نوع بشر است. این مسئله ای است که ما آن را باید حل کنیم و شهرداران در آن نقش بسیار مهمی دارند.»

سازمان ملل متحد تلاش کشورهای جهان در زمینه کاهش آلودگی های زیست محیطی را ناکافی ارزیابی کرده و تغییرات اقلیمی را یکی از عوامل مهم افزایش شمار مهاجران در جهان دانسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جلوگیری از گرمایش زمین به مثابه یک وظیفه اخلاقی

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند

بزرگترین اردوگاه نظامی در فرانسه از زمان جنگ جهانی تاکنون برای تأمین امنیت المپیک ساخته می‌شود