مذاکرات هسته ای، شمارش معکوس برای رسیدن به توافق

مذاکرات هسته ای، شمارش معکوس برای رسیدن به توافق
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پرونده دشوار هسته ای ایران روز نهم ژوئیه در وین، پایتخت اتریش به مرحله نهایی نزدیک می شود. عیلرغم ساعتهای طولانی گفتگو و خوش بینی طرفین مذاکره نسبت

آگهی

پرونده دشوار هسته ای ایران روز نهم ژوئیه در وین، پایتخت اتریش به مرحله نهایی نزدیک می شود.

عیلرغم ساعتهای طولانی گفتگو و خوش بینی طرفین مذاکره نسبت به پیشرفت این مذاکرات، هنوز موضوع های حساسی، حل نشده روی میز مذاکره است.

یکی از موارد اختلاف، رفع تحریم های تسلیحاتی از ایران است که روسیه نیز مدافع آن است. روسیه بر این نظر است که رفع تحریم تسلیحاتی، توانایی ایران را در مقابله با گروه دولت اسلامی بالا می برد و باید در اولویت قرار گیرد.

وزیر خارجه روسیه می گوید: «واضح است که توافق در یک لحظه و در یک نوبت صورت نمی گیرد بلکه تدریجی و مرحله به مرحله خواهد بود. ولی این موضوع اکنون در مذاکرات وین نهایی می شود.»

در عین حال، روز پنجشنبه اخبار ضد و نقیضی درباره تمدید زمان مذاکره منتشر شد.

ریحانه مظاهری خبرنگار یورونیوز در وین می گوید: «وزرای خارجه سه کشور اروپایی بار دیگر به وین بازگشتند تا مذاکرات خود را در این ساعات باقیمانده تا پایان روز نهم ژوئیه ادامه دهند تا شاید بتوانند به یک توافق جامع دست پیدا کنند. مذاکره کنندگان بخوبی می دانند که درصورت عدم دستیابی به یک توافق جامع تا پایان امروز، کنگره آمریکا به دو ماه زمان برای بررسی هرگونه توافق احتمالی نیاز خواهد داشت که این خود می تواند کار را دشوارتر کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران درخواست رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران را رد کرد

آیا از نگاه غرب میزان آمادگی ایران برای ساخت بمب هسته‌ای به سطح بحرانی رسیده است؟

بتن‌ریزی در چهارمین محور نیروگاه هسته‌ای الضبعه مصر با حضور ویدیویی پوتین