انتخاب «اوکلید ساکالوتوس» بعنوان وزیر جدید دارایی یونان

انتخاب «اوکلید ساکالوتوس» بعنوان وزیر جدید دارایی یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اوکلید ساکالوتوس، که تاکنون مسئولیت هماهنگی تیم مذاکرات سیاسی یونان با نهادهای اروپایی را برعهده داشت، بعنوان وزیر جدید دارایی این کشور انتخاب شد

آگهی

اوکلید ساکالوتوس، که تاکنون مسئولیت هماهنگی تیم مذاکرات سیاسی یونان با نهادهای اروپایی را برعهده داشت، بعنوان وزیر جدید دارایی این کشور انتخاب شد.

یانیس واروفاکیس وزیر پیشین دارایی یونان روز یک شنبه استعفا کرد و گفت تعدادی از کشورهای طرف مذاکره یونان در منطقه یورو خواهان کناره گیری او شده اند.

یانیس واروفاکیس وزیر سابق دارایی یونان گفت: «تا آنجا که به رویکرد فلسفی ما به مسائل سیاسی مربوط می شود، معتقدم که ما یک ویژگی مشترک دیگر هم داریم، ما هر دو فقدان استدلال در ارتباط با این بحران را حقیر می شماریم که معمولا به این شکل بیان می شود: این موضوع باید به این شکل حل شود، بخاطر اینکه تاکنون بهمین شکل بوده است.»

اوکلید ساکالوتوس وزیر جدید دارایی یونان نیز گفت: «این واقعیت را کتمان نمی کنم که اضطراب و ترسی از نوع ترس از روی صحنه رفتن را حس می کنم. من این مسوولیت را زمانی برعهده می گیرم که شرایط آسانی را در تاریخ یونان شاهد نیستیم. احساس ترس از روی صحنه رفتن دارم و امیداورم که استعدادش را داشته باشم که این کار بسیار دشوار را به اتمام برسانم.»

وزیر جدید دارایی یونان همچنین گفت که پیام همه پرسی روز یک شنبه مردم یونان این بود که رویکرد اروپا باید تغییر کند تا اروپا جای مناسبتری برای کشورهایی شود که از مشکلات در رنج اند.

سمیلا توختیدو، خبرنگار یورونیوز در آتن گزارش می دهد: «بعد از ساعت ۹ شب بود که یانیس واروفاکیس ساختمان وزارت دارایی را ترک کرد. این لحظه را می توان پایان دوران محبوب ترین و بحث برانگیزترین وزیر دارایی یونان به شمار آورد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

آتش‌سوزی‌های یونان؛ تلاش آتش‌نشانان برای نجات صومعه‌ای در نزدیکی آتن