بانک های یونان تا چهارشنبه باز نمی شوند

بانک های یونان تا چهارشنبه باز نمی شوند
نگارش از مسعود سالاری

نخست وزیر و اعضای دولت یونان در پایان یک نشست هفت ساعته با رهبران احزاب مخالف این کشور به نتایجی در زمینه بدهی های خارجی و روند مذاکرات بعدی با وام

نخست وزیر و اعضای دولت یونان در پایان یک نشست هفت ساعته با رهبران احزاب مخالف این کشور به نتایجی در زمینه بدهی های خارجی و روند مذاکرات بعدی با وام دهندگان دست یافتند.

در این نشست، وزیر جدید دارایی یونان، اوکلید ساکالوتوس رسما معرفی و اعلام شد که بانک های این کشور حداقل تا چهارشنبه تعطیل خواهند بود.

پاموس کامنوس، رهبر حزب یونانیان مستقل و متحد حزب حاکم، سیریزا می گوید: «نخست وزیر تضمین کتبی از رهبران احزاب سیاسی دریافت کرد مبنی بر این که آنها وی را در مذاکرات با اتحادیه اروپا حمایت خواهند کرد.»

رهبر حزب دست راستی دموکراسی نوین می گوید: «حزب دموکراسی نوین در طول تاریخ فعالیت خود سابق کرده است که بیش از هر چیز دیگری به منافع کشور می اندیشد.»

نشست مهم دولت تنها یک روز پس از پیروزی رأی «نه» در همه پرسی یونان برگزار شد.

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «هفت ساعت لازم بود تا نخست وزیر سیپراس حمایت بیشتر رهبران احزاب مخالف را به دست آورد. اما سؤال اینجاست که آیا او می تواند هم چنین طرف های اروپایی و رهبرانی را متقاعد سازد که روز سه شنبه در بروکسل با نیت دوستی منتظر او هستند؟»

مطالب مرتبط