شکست ناوگان آزادی در کمک رسانی به غزه و سرخوردگی فعالان

شکست ناوگان آزادی در کمک رسانی به غزه و سرخوردگی فعالان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از توقیف کشتی سوئدی ماریان توسط اسراییل، فعالان طرفدار حقوق فلسطینان از شکست عملیات کمک رسانی به مردم غزه ابراز تاسف می کنند. در پی این رویداد،

پس از توقیف کشتی سوئدی ماریان توسط اسراییل، فعالان طرفدار حقوق فلسطینان از شکست عملیات کمک رسانی به مردم غزه ابراز تاسف می کنند.

آگهی

در پی این رویداد، قایقهای دیگری که در ناوگان موسوم به آزادی این کشتی را بسوی غزه همراهی می کردند با سرخوردگی برای بازگشت آماده می شوند.

سرنشین یکی از این قایقها می گوید: “سرخورده شده ایم چون قایقهایمان به هرحال نمی توانستند به غزه نزدیک شوند. اکنون باید برگردیم، کار ما فقط همراهی کشتی ماریان تا پایان غم انگیز آن بود.”

“ماریان” کشتی حامل کمک های بشردوستانه برای غزه، دو روز قبل، پیش از رسیدن به مقصد، توسط نظامیان اسراییل متوقف و به بندری در این کشور هدایت شد. به گفته یک خبرنگار مستقل آلمانی حاضر در یکی از این قایق ها، ماریان چند روز زودتر از بقیه حرکت کرده بود و از این رو جلوتر از آنان قرار داشته است. وی گفت: “ما فقط یک قایق اسکورت بودیم و حتی در این مأموریت هم شکست خوردیم زیرا نتوانستیم پیش از توقیف ماریان به آن برسیم.”

ابوزید المقری ادریسی، نماینده مجلس مراکش نگاه مثبت تری دارد. وی معتقد است: “شکست واقعی عدم تحرک در برابر تحریم های غزه است. تلاش برای شکستن این محاصره خود یک پیروزی است.”

عیسی بوقانون خبرنگار اعزامی یورونیوز می گوید: “ناوگان آزادی شماره سه نتوانست محاصره غزه را بشکند. سرنشینان سه قایق همراه ماریان می گویند به آنها گفته نشده بود که وظیفه آنها تنها اسکورت این کشتی بوده است. آنها متأسفند که ماریان را در تلاشش برای شکستن خط محاصره تنها گذاشتند. سازماندهندگان این عملیات که نمی خواهند به شکست خود اعتراف کنند، می گویند برای فرستادن ناوگان شماره چهار در پاییز آینده آماده می شوند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف چهار مقبره متعلق به دوران روم باستان در نوارغزه؛ باستان‌شناس با ابتدایی‌ترین ابزارها کار می‌کنند

توافق اسرائیل و جهاد اسلامی فلسطین برای آتش‌بس پس از ۵ روز درگیری شدید

مرگ ششمین فرمانده ارشد جهاد اسلامی فلسطین در جریان حملات هوایی اسرائیل به غزه