آغاز حرکت کشتی «آزادی» به سوی غزه

آغاز حرکت کشتی «آزادی» به سوی غزه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عده ای از فعالان حقوق بشری کشتی دیگری را برای کمکهای انساندوستانه به غزه اعزام کردند. این کشتی که نام آزادی بر آن نهاده اند قرار است کمکهای دارویی و

آگهی

عده ای از فعالان حقوق بشری کشتی دیگری را برای کمکهای انساندوستانه به غزه اعزام کردند. این کشتی که نام آزادی بر آن نهاده اند قرار است کمکهای دارویی و غذایی به نوار غزه ای برساند که سالهاست تحت تحریم و محاصره اسراییل قرار دارد و ساکنان پرشمار آن در زمره محرومترین مردم خاورمیانه اند.

این کشتی از بنادر یونان در دریای مدیترانه به نوار غزه رفته است. یک پزشک یونانی و مسافر این کشتی می گوید: “فلسطینیهای نوار غزه بسیار محروم هستند و نیاز به کمک دارند. ما با این کار حمایتمان را از ساکنان غزه اعلام می کنیم. این کمکها به معنای دشمنی با اسراییل نیست.”

در این کشتی هفتاد فعال و هوادار حقوق مردم فلسطین قرار دارند. در میان آنها نام برخی از مردان سیاسی از جمله منصف مرزوقی رییس جمهوری سابق تونس نیز دیده می شود. باسل قطاس، نماینده عرب و اسراییلی کنست، پارلمان اسراییل نیز در میان این فعالان هستند.

آقای مرزوقی گفت: “اگر اسراییلیها اجازه بدهند که این کشتی به ماموریتش پایان دهد می توان امیدوار بود که مذاکرات صلح خاورمیانه سرانجام نتیجه خواهد داد. ما خواستار صلحیم، صلحی پایدار.”

در سال 2010 کاروان کمکهای انسان دوستانه به نوار غزه در دریای مدیترانه مورد حمله نظامیان اسراییلی قرار گرفت و نه نفر در این حمله جانشان را از دست دادند.
Live updates

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعمیق شکاف بین آمریکا و اسرائیل؛ بایدن: نتانیاهو در نوار غزه اشتباه می‌کند

بن‌بست مذاکرات برای آتش‌بس در غزه؛ نتانیاهو از تعیین تاریخ آغاز عملیات رفح خبر داد

مواجهه فلسطینی‌ها با وسعت ویرانی‌‌ها در خان یونس؛ اسرائیل: عقب کشیدیم تا برای حمله رفح آماده شویم