ترسِ سفیر سوئیس در ونزوئلا از توپ های گلف

ترسِ سفیر سوئیس در ونزوئلا از توپ های گلف
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفیر سوئیس در ونزوئلا در اقدامی عجیب به افرادی که در باشگاه گلف مجاور ساختمان محل اقامتش مشغول ورزش هستند هشدار داده هرگونه آسیب ناشی از پرتاب توپ

آگهی

سفیر سوئیس در ونزوئلا در اقدامی عجیب به افرادی که در باشگاه گلف مجاور ساختمان محل اقامتش مشغول ورزش هستند هشدار داده هرگونه آسیب ناشی از پرتاب توپ گلف در محوطه اقامتگاه وی به منزله نقض کنوانسیون وین تلقی خواهد شد.

رئیس هیئت دیپلماتیک سوئیس که محل اقامتش در کاراکاس در نزدیکی یک زمین گلف هجده حفره ای واقع شده است برای علنی کردن این هشدار بنری را به نرده های ساختمان محل اقامتش نصب کرده که بر روی آن، این جملات نوشته شده است: «پرتاب توپ های گلف به داخل محوطه این ساختمان خطری است برای هر یک از افراد ساکن در خاک سوئیس. اگر یکی از توپ ها به زخمی یا کشته شده فردی منجر شود این به منزله نقض کنوانسیون وین تلقی خواهد شد.»

سفیر سوئیس در پاسخ به خبرنگار رویترز از دادن هرگونه توضیح در خصوص این موضوع خودداری کرده است. این درحالی است که فدراسیون گلف ونزوئلا در بیانیه ای اقدام هیئت دیپلماتیک سوئیس را «عجیب» توصیف کرده است.

در ماده ۳۰ کنوانسیون وین در خصوص روابط دیپلماتیک آمده است محل اقامت شخصی اعضای هیئت های دیپلماتیک هر کشور از نظر امنیتی و حفاظتی دارای همان درجه اعتبار هستند که خاک آن کشور دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یخچال‌های طبیعی سوئیس طی دو سال به اندازه ۳۰ سال ذوب شده‌اند

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک، هند صدور ویزا برای کانادایی‌ها را به حالت تعلیق درآورد

دست‌کم ۱۸ امدادگر یک سازمان غیردولتی سوئیسی در افغانستان بازداشت شدند