نگرانی یونانی ها از آینده مذاکرات با وام دهندگان بین المللی

نگرانی یونانی ها از آینده مذاکرات با وام دهندگان بین المللی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه دور جدید مذاکرات مقامات یونانی و وام دهندگان بین المللی، نگرانی ها از احتمال خروج این کشور از حوزه پولی یورو شدت گرفته است. برخی گزارش ها

آگهی

در آستانه دور جدید مذاکرات مقامات یونانی و وام دهندگان بین المللی، نگرانی ها از احتمال خروج این کشور از حوزه پولی یورو شدت گرفته است.

برخی گزارش ها حاکی از آن است که اتحادیه اروپا برای نخستین بار نشستی در این مورد برگزار کرده است. اما دولت یونان این گزارش ها را نادرست دانسته و تاکید داشته که با اروپاییان و صندوق بین المللی پول بر سر چگونگی بازپرداخت بدهی های خود به توافق خواهد رسید.

این سخنان ضد و نقیض ساکنان آتن را نگران کرده است. یکی از آنها می گوید: «حرف های متناقض نباید زد. نمی توان هم خواستار حضور در حوزه یورو بود و هم تدابیر جدید را رد کرد. دو راه بیشتر نیست یا هرچه را که آنها می گویند می پذیریم و تدابیر اقصادی را اجرایی می کنیم یا به مذاکره ادامه می دهیم و خطر این را می پذیریم که ممکن است مجبور شویم از حوزه پولی یورو خارج شویم. اما اگر ماندن فاجعه بار است پس شاید بهتر باشد که از یورو خارج شویم.» دیگری می گوید: «تردیدی نیست که باید اصلاحاتی در بخش های خصوصی و دولتی صورت گیرد و تدابیر برای ایجاد رشد اقتصادی در نظر گرفته شود. باید فرصت های کاری و تجارت را افزایش داد تا اشتغال زایی نیز آغاز شود.»

مذاکرات روز شنبه در حالی در بروکسل صورت می گیرد که آتن باید تا پایان ماه ژوئن حدود ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو از بدهی خود را به صندوق بین المللی پول پرداخت کند.

وام دهندگان بین المللی تاکید دارند که اگر این وام به طور کامل باز پرداخت نشود ادامه کمک های مالی به یونان را که بالغ بر ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو است، لغو خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان، امیدوار به توافق با بستانکاران

یونان آماده ارائه پیشنهاد تازه به بستانکاران است

درخواست یونان برای بازپرداخت یک مرحله ای بدهی هایش تا پایان ژوئن