Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فرانسه محافظت از زنبور عسل و حشرات گرده افشان را جدی می گیرد

فرانسه محافظت از زنبور عسل و حشرات گرده افشان را جدی می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از آمریکا، فرانسه نیز با اتخاذ تمهیدات و ایجاد محدودیت یا منع استفاده از چندین حشره کش درصدد محافظت از زنبوران عسل و دیگر حشرات گرده افشان است

آگهی

پس از آمریکا، فرانسه نیز با اتخاذ تمهیدات و ایجاد محدودیت یا منع استفاده از چندین حشره کش درصدد محافظت از زنبوران عسل و دیگر حشرات گرده افشان است.

برای مثال استفاده از حشره کش های حاوی نئونیکوتینوید (Neonicotinoid) که با تاثیر سوء بر سیستم عصبی زنبور عسل در نهایت به مرگ آن منجر می شود از اوایل سال میلادی آتی ممنوع می شود.

نئونیکوتینویدها بطور سیستماتیک عمل می کنند، به این معنی که جذب گیاهان می شوند و وقتی حشرات قسمتی از این گیاهان آلوده را می خورند یا مایعات آنها را می مکند این مواد سمی وارد گردش خون آنها می شود.

جولیان پرین از زنبورداران فرانسه می گوید:«زنبوران عسل فرانسه به بیماری های جدیدی مبتلا شده اند که پیشتر با آنها بیگانه بودند، مثل زمانی که ما بیماری آبله را به آمریکا ارمغان بردیم و مرگ بسیاری از سرخپوستان را رقم زدیم. با واردات محصولات چینی بیماری های بسیاری هم از آسیا وارد فرانسه شده که زنبوران عسل را می کشند.»

کمیسیون اتحادیه اروپا از اواخر سال 2013 میلادی در استفاده از سه آفت کش محدودیت هایی را در نظر گرفته است. فرانسه نیز این تدابیر را تا پایان سال جاری تمدید می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم هزاران زنبور وحشی به دو گردشگر در جنوب فرانسه

سیل در فرانسه؛ امدادگران با شنا خود را به سیل‌زدگان رساندند

به دختر۱۲ ساله یهودی در پاریس تجاوز شد؛ادعای رهبر جامعه یهودیان فرانسه درباره ارتباط تجاوز و فلسطین