کره جنوبی در جنگ با کرونا ویروس

کره جنوبی در جنگ با کرونا ویروس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کره جنوبی اعلام کرد که روز چهارشنبه دو نفر دیگر در اثر بیماری مرس جان خود را از دست دادند و درنتیجه تعداد تلفات بیماری در این کشور به ۹ نفر رسید که

آگهی

کره جنوبی اعلام کرد که روز چهارشنبه دو نفر دیگر در اثر بیماری مرس جان خود را از دست دادند و درنتیجه تعداد تلفات بیماری در این کشور به ۹ نفر رسید که پس از عربستان بیشترین مقدار است. این نه نفر پیش از ابتلا به ویروس کرونا بیماری های دیگری داشته اند.

شمار مبتلایان به سندروم تنفسی خاورمیانه نیز درکره جنوبی افزایش یافته و به ۱۲۲ نفر رسیده است. در عین حال سه هزار نفر که با افراد مبتلا در تماس بوده اند، در قرنطینه و تحت مراقبت هستند.

مقامات مسئول می گویند: “مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها تأیید کرد که نتیجه آزمایش انجام شده بر روی یک زن حامله که در بخش اورژانس مرکز پزشکی سامسونگ در معرض تماس با ویروس بوده، مثبت است ولی وضعیت سلامتی او ثابت می باشد.”

شیوع بیماری درکره جنوبی بر روابط بازرگانی و کسب و کار روزمره نیز تأثیر گذاشته است. اگرچه ضدعفونی کردن وسایل نقلیه در سطوح مختلف با دقت و جدیت دنبال می شود اما مردم از رفت و آمد پرهیز دارند و تجار نیز سفر به این کشور را متوقف کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟

هفت‌برابر گرم‌تر از خورشید؛ دانشمندان کُره‌ای با همجوشی هسته‌ای رکورد شکستند

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان