Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

محموله ترکیه برای سوریه، دارو یا سلاح؟

محموله ترکیه برای سوریه، دارو یا سلاح؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روزنامه جمهوریت در ترکیه، روز جمعه عکس هایی را به همراه یک ویدئو منتشر کرد که کامیون هایی متعلق به ترکیه را در حال حمل سلاح به مرز سوریه نشان می دهد

آگهی

روزنامه جمهوریت در ترکیه، روز جمعه عکس هایی را به همراه یک ویدئو منتشر کرد که کامیون هایی متعلق به ترکیه را در حال حمل سلاح به مرز سوریه نشان می دهد.

این تصاویر که متعلق به ژانویه سال ۲۰۱۴ میلادی هستند، نشان می دهند که این کامیونها که پیشتر دولت ترکیه اعلام کرده بود حاوی دارو و کمک های بشر دوستانه بوده اند، محموله ای شامل هزاران قطعه مهمات برای سلاح های سبک و سنگین، و صدها گلوله خمپاره به همراه داشته اند.

دولت ترکیه تاکنون پنجاه نفر از جمله سربازانی که کامیون ها را بازرسی کرده اند و نیز بازپرسان قضایی را در ارتباط با این پرونده بازداشت کرده و علیه پخش رسانه ای این رویداد نیز اعلام جرم کرده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور نیز تفتیشِ این کامیون ها را یک خیانت خوانده و مسئولیت این ماجرا را به مخالفانی که در پی براندازی دولت این کشورند نسبت داد.

شهادت شاهدان عینی با ادعای دولت ترکیه مبنی بر نفرستادن سلاح برای شورشیان مخالف دولت بشار اسد، تناقض دارد.
آژانس اطلاعات ترکیه متهم است که در اواخر سال ۲۰۱۳ و اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی برای شورشیان مخالف دولت سوریه سلاح ارسال کرده است.

سوریه و برخی از متحدان غربی ترکیه عنوان می کنند که ترکیه با عجله خود برای مشاهده سقوط دولت بشار اسد، اجازه ورود سلاح و نیروهایی را به مرزهای سوریه داده است. گمال می رود که ارسال این سلاح ها به پیدایش داعش یاری رسانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناتو: محدودیت‌های استفاده اوکراین از سلاح‌های غربی برای حمله به خاک روسیه باید برداشته شود

ایالات متحده کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری به اوکراین اختصاص داد

واشنگتن: احتمالا اسرائیل با سلاح‌های آمریکایی قوانین بین‌المللی بشردوستانه را در غزه نقض کرده است