Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کشف صدها جسد از گورهای جمعی تکریت

کشف صدها جسد از گورهای جمعی تکریت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت عراق اعلام کرد که نزدیک به پانصد جسد را از گورهای دسته جمعی پیرامون شهر تکریت خارج کرده است. بیشتر این اجساد متعلق به کشتار معروف پایگاه اسپایکر

آگهی

دولت عراق اعلام کرد که نزدیک به پانصد جسد را از گورهای دسته جمعی پیرامون شهر تکریت خارج کرده است. بیشتر این اجساد متعلق به کشتار معروف پایگاه اسپایکر اند که در فاصلهٔ میان ۱۱ تا ۱۵ ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ میلادی به وقوع پیوست.

در زمان یورش داعش به این پایگاه نیروی هوایی عراق، نزدیک به چهار هزار نفر در محل حضور داشتند. آمارهای منتشر شده دولت عراق و رسانه های محلی شمار کشتگان نزدیک به هزار و هفتصد نفر تخمین می زنند.

مقامات رسمی پس از بازپس گیری تکریت در ماه آوریل اعلام کردند که بیش از ده نقطه مختلف را که احتمال وجود گورهای دسته جمعی در آنها وجود دارد، در اطراف این شهر شناسایی کرده اند.

بسیاری از اجساد قربانیان این کشتار به درون رودخانه دجله ریخته شده است و برخی دیگر پیشتر در گورهای جمعی و در محوطه کاخ های ریاست جمهوری سابق عراق کشف شده اند.

خانواده های بسیاری که در زمان شروع حملات داعش پدران و یا برادران خود را از دست داده اند امیدوارند که بتوانند اجساد عزیزان خود را در میان بقایای گورهای بی نام و نشان پیدا کنند.

وزیر بهداشت عراق گفته است که کشف و خارج سازی این اجساد به یاری کمک های خارجی و از جمله صلیب سرخ صورت گرفته است.

درگیری برای کنترل پالایشگاه بیجی ادامه دارد

خبرها حاکی از آن است که مبارزان شیعه عراقی روز پنچ شنبه به همراه نیروهای ارتش این کشور پیشرفت خود را همچنان به سمت شهر بیجی ادامه می دهند.

دود غلیظی از بزرگترین پالایشگاه نفت عراق در این منطقه بر می خیزد. گمان می رود نیروهای دولت اسلامی تاسیسات نفتی را به آتش کشیده باشند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ایران شمار کمی از نیروهای نظامی خود را به همراه توپخانه و سلاح های سنگین به یاری نیروهای زمینی ارتش عراق فرستاده است. نیروهایی که در تلاش اند تا کنترل این پالایشگاه را دوباره به دست آورند.

در غرب عراق ، نیروهای عراقی به همراه گروههای شبه نظامی شیعه روز پنجشنبه به محاصره جهادگرایان دولت اسلامی در رمادی ادامه دادند. شهر رمادی، مرکزاستان انبار، از دو حدود دو هفته پیش به تصرف پیکارجویان داعش درآمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد