آوارگی هزاران تن از ساکنان شهر رمادی

آوارگی هزاران تن از ساکنان شهر رمادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با گذشت بیش از یک هفته از تصرف کامل رمادی، مرکز استان الانبارعراق توسط نیروهای دولت اسلامی، هزاران تن از ساکنان همچنان به فرار خود از این شهر ادامه

آگهی

با گذشت بیش از یک هفته از تصرف کامل رمادی، مرکز استان الانبارعراق توسط نیروهای دولت اسلامی، هزاران تن از ساکنان همچنان به فرار خود از این شهر ادامه می دهند.

آوارگی و سرگردانی ساکنان رمادی در حالی روی می دهد که مسولان دولتی در این کشور با بستن پلی بر روی رودخانه فرات در میانه راه رمادی به بغداد، تنها در صورتی به پناهجویان اجازه تردد از روی پل و حرکت به سمت پایتخت را می دهند که آنها یکی از ساکنان بغداد را به عنوان ضامن و نیز حامی مالی معرفی کنند.

یکی از پناهجویان در حالی که دست پدر پیرش را گرفته است به خبرنگاران می گوید: « ما رنج های بسیاری را متحمل شدیم. تمام اموال و داراییهایمان از بین رفته اند. از سرنوشت خانواده امان هیچ اطلاعی نداریم.»

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، تاکنون حدود پنجاه و پنج هزار نفر از ساکنان رمادی از این شهر آواره شده و برای رسیدن به بغداد به جاده ها زده اند.

گفته می شود مقامات عراقی از بیم نفوذ شبه نظامیان عضو گروه داعش به بغداد تصمیم به بستن پل و ایجاد یک ایستگاه کنترل و بازرسی در آنسوی فرات گرفته اند.

نهادهای بشر دوستانه وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده اند به تازگی چندین محموله غذایی و بهداشتی را در میان ده ها هزار نفر از افرادی که در پشت این پل اجتماع کرده و اجازه تردد نیافته بودند، توزیع کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بغداد در رقابت با اقلیم کردستان، خط لوله نفت کروک-جیهان را بازگشایی می‌کند

سفیر آمریکا در عراق: داعش همچنان یک تهدید محسوب می‌شود

حذف سهمیه اقلیت‌ها در انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق؛ ترکمان‌ها با فهرست مشترک شرکت می‌کنند