Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حملات شدید هوایی ائتلاف به مواضع داعش در نزدیکی شهر رمادی

حملات شدید هوایی ائتلاف به مواضع داعش در نزدیکی شهر رمادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش آمریکا و نیروهای ائتلاف از روز جمعه تاکنون بیست و دو حمله هوایی به مواضع نیروهای موسوم به دولت اسلامی در عراق انجام داده اند که چهار مورد از

آگهی

ارتش آمریکا و نیروهای ائتلاف از روز جمعه تاکنون بیست و دو حمله هوایی به مواضع نیروهای موسوم به دولت اسلامی در عراق انجام داده اند که چهار مورد از حملات به بمباران مواضع این نیروها در نزدیکی شهر رمادی اختصاص داشته است.

پس از تصرف موصل و رقه، نیروهای دولت اسلامی یکشنبه گذشته با به دست گرفتن کنترل کامل شهر رمادی مرکز استان الانبارعراق و نیز تصرف شهر پالمیرا در سوریه حرکت خود را به سمت جنوب هموار کردند.

به گزارش سازمان ملل متحد دستم کم پنجاه و پنج هزار نفر از ساکنان شهر رمادی از اواسط ماه مه پس از پیشروی نیروهای داعش از این شهر گریخته و سعی کرده اند خود را به بغداد پایتخت این کشور برسانند. معاون نخست وزیر عراق روز شنبه خواستار بازگشایی پلی شد که به گفته او برای جلوگیری از فرار هزاران تن از ساکنان شهر رمادی توسط نیروهای عراقی بسته شده بود.

این درحالی است که ارتش عراق روز شنبه از بازپسگیری منطقه حصیبه واقع در هفت کیلومتری شرق رمادی در جریان نخستین ضد حمله پس از سقوط این شهر در هفدهم مه خبر داده است.

اما در سوریه بیش از نیمی از اراضی این کشور تحت کنترل نیروهای داعش درآمده است. شورای امنیت سازمان ملل متحد نسبت به سرنوشت هزاران تن از ساکنان پالمیرا که پس از تصرف این شهر توسط داعش در آنجا مانده اند و نیز از احتمال تخریب اماکن تاریخی و باستانی این شهر کهن به شدت ابراز نگرانی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها