Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

امیلیو الیدو، فیلسوف اسپانیایی برنده جایزه آستوریاس شد

امیلیو الیدو، فیلسوف اسپانیایی برنده جایزه آستوریاس شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امیلیو الیدو، فیلسوف و متفکر اسپانیایی، برنده جایزه امسال از مجموعه جوایز پرنسس آستوریاس اسپانیا در رشته ارتباطات و علوم انسانی شد.

آگهی

جایزه امسال از مجموعه جوایز پرنسس آستوریاس اسپانیا در رشته ارتباطات و علوم انسانی به امیلیو الیدو، فیلسوف و متفکر اسپانیایی تعلق گرفت.

در رشته ارتباطات و علوم انسانی، بیست و هشت نامزد از پانزده کشور جهان برای دریافت جایزه معرفی شده بودند.

ویکتور گارسیا دلاکونچا، رییس هیات ژوری جوایز آستوریاس، روز چهارشنبه هنگام اعلام نام برنده جایزه ارتباطات و علوم انسانی امسال گفت: «الیدو فلسفه را تعمقی در زبان می داند و بر گرایش طبیعی انسانها برای ارتباط برقرار کردن تاکید دارد. بدین ترتیب، او دیگران را به برقراری دیالوگ با هدف همزیستی در آزادی و دموکراسی دعوت می کند.»

امیلیو الیدو متولد سال ۱۹۲۷ در شهر سویل اسپانیاست. او پس از فارغ التحصیلی در رشته فلسفه از دانشگاه مادرید، مدرک دکترای خود را از دانشگاه هایدلبرگ آلمان دریافت کرد و در آن کشور نیز به پژوهش و تدریس ادامه داد. وی سمتهای عالی آکادمیک و تحقیقاتی داشته است که ریاست دپارتمان فلسفه دانشگاه بارسلون از آن جمله است. دکتر الیدو برای پژوهشهایی که انجام داده، جوایز متعددی را تاکنون دریافت کرده است.

در عرصه فلسفه او معتقد است که تاریخ فلسفه باید بعنوان نوعی حافظه جمعی درک شود و شامل کل تحولاتی باشد که نوع بشر تجربه کرده است.

مجموعه جوایز پرنسس آستوریاس

جوایز هشتگانه آستوریاس در زمینه های مختلف هنر و ادبیات، علوم اجتماعی، ارتباطات و علوم انسانی، علم و فن، همکاری بین المللی و ورزش به کسانی که از کشورهای مختلف برای این جایزه نامزد می شوند، اعطا می گردد.

پس از اعلام نام برندگان رشته های مختلف که از اردیبهشت ماه هر سال آغاز می شود، این جوایز طی مراسمی در ماه اکتبر (اوایل پاییز) به برندگان داده خواهد شد.

این جوایز که تا سال گذشته به نام «شاهزاده آستوریاس» ولیعهد اسپانیا خوانده می شد، با رسیدن شاهزاده فیلیپه، ولیعهد این کشور به مقام پادشاهی، اکنون با نام «پرنسس آستوریاس» دختر شاه جدید شناخته می شود. تا زمان رسیدن او به سن قانونی، روند اعطای این جوایز همچنان تحت نظارت پادشاه خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از مراسم سنتی رقص با چوبپا در اسپانیا

چرا مقام‌های شهر میلان به دنبال ممنوعیت فروش بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب هستند؟

زنبورها و شامپانزه‌ها؛ از نابغه‌های کوچک روی زمین چه می‌دانیم؟