آغاز فاز تازه اعتصاب در راه آهن آلمان

آغاز فاز تازه اعتصاب در راه آهن آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رانندگان راه آهن آلمان، «دویچه بان»، برای نهمین بار در ده ماه گذشته دست به اعتصاب زدند. افزایش اعتصاب ها، به ویژه در زمینه حمل بار، آثاری منفی بر اقتصاد آلمان داشته است.

آگهی

صبح چهارشنبه، با آغاز اعتصاب رانندگان خطوط مسافربری راه آهن آلمان، «دویچه بان»، این حرکت اعتراضی وارد فاز تازه ای شد.

این نهمین اعتصاب سندیکایی راه آهن آلمان در ده ماه اخیر است. شاخص های اقتصادی نشان می دهد افزایش اعتصاب ها، تاثیرات منفی بر اقتصاد آلمان گذاشته است.

اولریش کوردلائِندر، یک مسافر قطار آلمانی، می گوید: «این آخرین سفر من با “دویچه بان” بود. دیگر نمی گذارم سفرم را خراب کنند. دو بار کرده اند، کافیست.»

رانندگان قطارهای باری پیش از این و از روز سه شنبه دست به اعتصاب زده بودند. به گفته فعالان اتحادیه های کارگری، احتمال دارد این اعتصاب بیش از شش روز، یعنی زمان اعتصاب پیشین، طول بکشد.

اولریش وِبر، مدیر پرسنل دویچه بان می گوید: «اینطوری نمی شود. میلیون ها نفر در سراسر آلمان از این به هم ریختگی غیرضروری ضربه می خورند، به ویژه با درپیش بودن عید گلریزان که شلوغترین تعطیلات پس از عید پاک و کریسمس است.»

کلاوس وزلسکی، رئیس اتحادیه صنفی گِ. دِ. اِل (GDL)، اتحادیه برگزار کننده اعتصاب، می گوید: «سه هزار و سیصد عضو هر روز به اعتصاب می پیوندند و این یعنی مردم فهمیده اند خیر خودشان در میان است. آنان مصممند تا این اعتراض را برای زمانی طولانی ادامه دهند.»

در شرق آلمان تنها ده درصد از قطارها و در کل این کشور، از هر شش قطار، یکی به کار ادامه می دهند. «دویچه بان» با خطر رجوع مشتری هایش به بخش خصوصی نیز روبرو است.

از سوی دیگر قانونگذاران آلمان ممکن است با وضع قانونی تازه، قدرت سندیکاهایی نظیر گِ. دِ. اِل را محدود کنند. گِ. دِ. اِل تنها ده درصد از کارمندان «دویچه بان» را نمایندگی می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه هوافضای آلمان؛ چطور می‌توان در عرض ۶۰ روز با خوابیدن روی تخت ۱۸ هزار یورو درآمد داشت؟

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟