Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مساله مهاجران از نگاه تلویزیون های اروپایی

مساله مهاجران از نگاه تلویزیون های اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامه چشم انداز این هفته به مساله مهاجران در اروپا پرداخته است. مسیر بیشتر مهاجران آفریقایی که در سودای رسیدن به اروپا هستند، ناهموار است و سفرشان

آگهی

برنامه چشم انداز این هفته به مساله مهاجران در اروپا پرداخته است.

مسیر بیشتر مهاجران آفریقایی که در سودای رسیدن به اروپا هستند، ناهموار است و سفرشان گاه به مقصد نمی رسد. ماموران پلیس مرزی اسپانیا در سئوتا پسربچه هشت ساله ای را در یک چمدان پیدا کردند. تلویزیون اسپانیا در گزارشی این موضوع را دنبال کرده است.

انتظار می رود ایتالیا در سال جاری حدود ۲۰۰ هزار پناهجوی دیگر را پذیرا باشد، پناهجویانی که اغلب از راه دریا خود را به سواحل این کشور می رسانند. نهادهای مسئول روند پذیرش آنها را تسهیل می کنند. گزارش تلویزیون ایتالیا به این موضوع پرداخته است.

بسیاری از مهاجران به هدفشان، اروپا می رسند. اما یافتن کار، بدون مجوز به ماموریتی ناممکن شبیه است. بسیاری از آنها در بندر کاله، در شمال فرانسه و یا حتی در پاریس و دیگر شهرها روزگار سختی را در خیابانها می گذرانند. در گزارش تلویزیون فرانسه بیشتر با این موضوع آشنا می شوید.

کمیسیون اروپا برای رفع چالش مهاجران طرحی مبنی بر توزیع عادلانه پناهجویان در بین کشورهای عضو پیشنهاد کرده است. نظام مبتنی بر سهمیه بندی متناسب با وضعیت هر کشوری عمل می کند. به این معنا که کشورهای از نظر اقتصادی ثروتمندتر در مقایسه با کشورهای فقیرتر، باید تعداد بیشتری از پناهجویان را بپذیرند. شبکه آلمانی زبان سوئیس در گزارشی به جزئیات این طرح پرداخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه بر سر «درگیری هسته‌ای با غرب» و دارایی‌‌های مسدود شده خود: خطر تشدید تنش‌ جدی است

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند