آگهی

اعطای جایزه شارلمانی به رئیس پارلمان اروپا

اعطای جایزه شارلمانی به رئیس پارلمان اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا روز پنجشنبه ۱۴ ماه مه جایزه شارلمانی سال ۲۰۱۵ میلادی را دریافت کرد. جایزه و نشان بین المللی شارلمانی شهر آخن آلمان

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا روز پنجشنبه ۱۴ ماه مه جایزه شارلمانی سال ۲۰۱۵ میلادی را دریافت کرد.

آگهی

جایزه و نشان بین المللی شارلمانی شهر آخن آلمان به کسانی داده می شود که در راه تقویت اتحادیه اروپا و ترویج ارزشهای آن تلاش می کنند.

مارتین شولتز این جایزه را به دلیل تلاشهایش برای تقویت دموکراسی در اروپا و نقش کلیدیش در ترویج نظام پارلمانی اروپایی و مشروعیت بخشی به مردمسالاری دریافت کرد.

او در این مراسم گفت که برای بسیاری از اروپایی ها، اتحادیه اروپا یک نهاد غیرملموس و فرای زندگی روزمره مردم بود. او افزود قصد داشته رئیس پارلمان اروپا شود و درها و پنجره هایش را باز کند تا مردم بتوانند درون آن را ببینند و آنچه را که در آن می گذرد درک کنند زیرا تنها با این شیوه است که می توان اعتماد از دست رفته را بازگرداند.

جایزه مارتین شولتز، سیاستمدار ۵۸ ساله آلمانی طی مراسمی با حضور شخصیتهایی همچون روسای جمهوری آلمان و فرانسه و پادشاه اسپانیا به او اعطا شد.

از جمله افرادی که پیش از این موفق به دریافت این جایزه شده اند می توان به بیل کاینتون، تونی بلر، وینستون چرچیل و پاپ ژان پل دوم اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاه متفاوت آلمان و چین به جنگ اوکراین؛ بربوک: بی‌طرفی جانبداری از متجاوز است

آلمان شرایط مهاجرت و اخذ «کارت آبی» را آسان‌تر می‌کند

برای اولین بار طی ۲۶ سال گذشته یک وزیر دولت فدرال آلمان به تایوان سفر خواهد کرد