Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک ژنرال ارتش بروندی از کناره گیری رئیس جمهور از مقامش خبر داد

یک ژنرال ارتش بروندی از کناره گیری رئیس جمهور از مقامش خبر داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک ژنرال ارتش بروندی در رادیوی خصوصی از انصراف پییر انکورونزیزا، رئیس جمهوری این کشور از نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری و کناره گیری وی از

آگهی

یک ژنرال ارتش بروندی در رادیوی خصوصی از انصراف پییر انکورونزیزا، رئیس جمهوری این کشور از نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری و کناره گیری وی از قدرت خبر داد.

این خبر جنجالی در حالی منتشر می شود که پییر انکورونزیزا برای شرکت در نشست رهبران شرق آفریقا به تانزانیا سفر کرده است. نشستی که هدف آن یافتن راه حلی برای بحران بروندی است.

مردمی که از نامزدی سه باره پییر انکورونزیزا در انتخابات ۲۶ ژوئن خشمگین بودند، پس از شنیدن این خبر با تجمع در برابر ساختمان رادیو و تلویزیون ملی در بوجومبورا، این رویداد را جشنن گرفتند و خواستار آن شدند که خبر مذکور از طریق این رسانه منتشر شود.

همزمان سربازان وفادار به رئیس جمهوری با به محاصره درآوردن ساختمان رادیو و تلویزیون ملی، مانع از ورود افراد به آن شده اند. آنها برای پراکنده کردن جمعیت شیلک هوایی کردند.

از سوی دیگر و به گزارش خبرگزاری فرانسه رئیس جمهوری بروندی در پیامی که در شبکه تویتر منتشر کرده با نافرجام خواندن تلاش برای کودتا، گفته است که اوضاع در بروندی تحت کنترل بوده وهیچ کودتایی رخ نداده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین جلسه رسیدگی به پرونده توطئه‌گران راست افراطی متهم به کودتا در آلمان برگزار شد

در نیجر، نیروهای روسی وارد همان پایگاهی شدند که همزمان سربازان آمریکایی مستقر هستند

اولین دادگاه کودتاچیان آلمانی؛ شهروندان رایش فکر «سرکوب مخالفان» پس از کودتا را هم کرده بودند